هشدار عباس نسبت به تلاش اسرائیل برای به راه‌انداختن جنگ دینی

فلسطين,اسراييل

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بعد از حمله صهیونیست‌ها به نمازگزاران بیت المقدس، نسبت به تلاش‌های اسرائیل برای تبدیل کردن خشونت‌ها به یک نزاع دینی، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد: اسرائیل با اقدامات خشونت‌آمیز خود سعی می‌کند که نزاع میان طرفین را به یک نزاع دینی تبدیل کند و ما، اسرائیل و تمام جهان خطرات استفاده از دین در نزاع‌های سیاسی را می‌دانیم.

وی افزود: همه ما باید بدانیم که در اطراف ما چه چیزی در حال رخ دادن است و اسرائیل نیز باید متوجه باشد که اقداماتش برای خود و دیگران خطر آفرین است.

مسجدالاقصی امروز(چهارشنبه) شاهد درگیری میان نمازگزاران و نیروهای رژیم صهیونیستی بود.

شهرک نشینان صهیونیست همزمان با فرا رسیدن ایام یکی از اعیاد خود خواستار یورش به مسجدالاقصی شدند که این مساله سبب شد طرف‌های فلسطینی برای جلوگیری از یورش‌ صهیونیست‌ها مسلمانان را برای اعتکاف در مسجد فراخواندند.

پلیس رژیم صهیونیستی با استفاده از خشونت سعی کرد معتکفان را از مسجد بیرون کند که در این درگیری‌ها تعدادی از فلسطینی‌ها مجروح شدند.

از سوی دیگر شیخ محمد حسین، مفتی قدس اعلام کرد که پلیس تل آویو مسجدالاقصی را محاصره کرده و از ورود مسلمانان به مسجد ممانعت می‌کند.

وی افزود: شرایط بسیار سخت شده است. پلیس اسرائیل درهای مسجد را مقابل همگان بسته و به هیچ کس اجازه ورود به مسجد را نمی‌دهد.

در همین راستا وزارت خارجه دولت موقت فلسطین در بیانیه‌ای یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و نمازگزاران فلسطینی را محکوم و اعلام کرد: جامعه جهانی در قبال سیاست‌های اسرائیل صبر خود را از دست داده است.

در این بیانیه از جامعه جهانی خواسته شده تا مواضع جدی در قبال سیاست‌های دولت تل آویو اتخاذ کند و تاکید شده است که به رسمیت شناختن کشور فلسطین موجب پیشرفت در روند صلح می‌شود و بر موضع تل آویو نسبت به مذاکرات صلح تاثیر می‌گذارد.

انتهای پیام

کد N534155