وزارت دفاع با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد:

ناجا به تراز یک الگوی موفق ‌در فراسوی مرزها تبدیل شده است

سیاست داخلی,بیانیه وزارت دفاع

توسعه نقش‌آفرینی‌های نیروی انتظامی در عرصه‌های تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی و افزایش احساس امنیت عمومی، اقتضا می‌کند آحاد ملت، مسئولان، دستگاه‌ها و نهادهای متولی امر مشارکت، حمایت و همکاری تمام‌عیار با این نیرو را در رأس برنامه‌های خود قرار دهند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با تبریک هفته نیروی انتظامی، نهادینه‌سازی رفتار قانونمند و امنیت‌افزایی در عرصه‌های اجتماعی را از جلوه‌های تحقق فلسفه وجودی این نیروی مقتدر و مصمم در جامعه دانست.

به گزارش ایلنا؛ متن این بیانیه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی صادر شده، به شرح ذیل است: بزرگداشت نیروی انتظامی در واقع گرامیداشت غیورمردانی است که بدون چشمداشت برای تأمین امنیت، تحکیم نظم و اجرای قانون و عدالت گام برمی‌دارند و با تلاش بی‌وقفه خود برای آسایش، امنیت و رفاه عمومی جامعه شبانه‌روز خدمت می‌کنند.

بالندگی و روزآمدی نیروی انتظامی و رویکرد حرفه‌ای و نیل به استانداردسازی طرح‌ها و اقدامات این نیرو در راستای تحقق مأموریت‌های خطیر و نیز انتظارات فراروی، این سازمان را به مأمن و ملجأ آحاد مردم در روند اهداف و راهبردی امنیتی و انضباط اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.

نیروی انتظامی با تأسی به آموزه‌های اسلامی و تعالیم ناشی از توصیه‌ها و رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) با جلب رضایتمندی مردمی توانسته خود را در تراز یک الگوی موفق به سازمان‌های مشابه در فراسوی مرزهای کشور معرفی کند.

مجاهدت‌های فرماندهان و آحاد کارکنان و رزمندگان نیروی انتظامی به ویژه در عرصه مرزبانی و مقابله با اشرار و قاچاقچیان و نیز رویارویی با قانون‌شکنان و برهم زنندگان نظم و انضباط اجتماعی از نقاط ممتاز و قابل ستایش در کارنامه این نیروی خدوم و شجاع است و تردیدی نیست نیروی انتظامی به‌عنوان یکی از ابزارهای کارآمد مقابله با ناامنی و بی‌نظمی در کشور، هم‌اینک آمادگی‌های همه‌جانبه خود را مایه اطمینان، آرامش و اعتماد مردم و موجب هراس و وحشت مجرمان و خلاف‌کاران و متجاوزان به حقوق آحاد جامعه قرار داده است.

امروز غیورمردان نیروی انتظامی با اقتدار کامل از جان، مال، امنیت و عزت مردم پاسداری می‌کنند و با اعتماد مردمی، مأموریت‌های محوله را به احسن وجه به منصه ظهور رسانده‌اند و چه زیبا فرماندهی معظم کل قوا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در وصف این نیرو فرموده‌اند، «کارکنان نیروی انتظامی که سعی می‌کنند آرامش را، امنیت را، آسایش خیال را برای آحاد شهروندان کشورمان فراهم کنند در حقیقت به معنای واقعی کلمه مجاهدان فی سبیل الله هستند».

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تجلیل از مجاهدت‌های نیروی انتظامی و تعظیم به مقام شامخ شهدا، جانبازان و ایثارگران این نیرو اعلام می‌دارد: توسعه نقش‌آفرینی‌های نیروی انتظامی در عرصه‌های تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی و افزایش احساس امنیت عمومی، اقتضا می‌کند آحاد ملت، مسئولان، دستگاه‌ها و نهادهای متولی امر مشارکت، حمایت و همکاری تمام‌عیار با این نیرو را در رأس برنامه‌های خود قرار دهند.

کد N534070