دستور رئیس جمهور برای پاکسازی چهره شهرها از پدیده تکدی‌گری و اعتیاد

دولت دهم,متکدیان

مسئله مبارزه با تکدی گری و اعتیاد دستور جلسه امروز هیئت دولت بود.

به گزارش خبر گزاري خبرآنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حسن روحاني روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با تشكر از تلاش وزارت كشور، شورای امنیت كشور و دستگاه های مسئول برای تامین امنیت كشور باوجود نا امنی‌های رایج در كشورهای پیرامون، ارتقای سطح امنیت را لازمه تحقق اهداف دولت، رونق اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی و آرامش اجتماعی دانست.

 روحانی که به دنبال ارائه گزارش وزارت كشور در خصوص وضعیت امنیتی كشور به هیات وزیران صحبت می کرد، اظهار داشت: مشاهده پدیده تكدی‌گری و اعتیاد در شهرهای كشور زیبنده ایران اسلامی نیست.
رییس جمهوری از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وزارت كشور، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها و مسئولین محلی خواست تا پاكسازی چهره شهرها از این پدیده ناهنجار اجتماعی را با جدیت دنبال كنند و شناسایی و مقابله با شبكه‌های گرداننده این ناهنجاری‌ها را در اولویت ماموریت‌های دستگاه‌های مسئول قرار دهند.
گزارش وزارت كشور در خصوص وضعیت امنیتی كشور به بررسی مواردی از قبیل روند وقوع جرایم، وضعیت جرم در سال جاری در مقایسه با سال های گذشته، جغرافیای جرم، وضعیت مقایسه‌ای انواع جرایم و تدابیر پیشگیرانه از وقوع و مقابله با جرایم موجود اختصاص داشت.
سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه، طی گزارشی به بررسی عملكرد اجرایی مدیریت سبز در دستگاه های دولتی پرداخت.
در این گزارش عملكرد دستگاه‌ها بر مبنای صرفه‌جویی در مصرف آب، برق، سوخت و كاغذ به ترتیب براساس شاخص كاهش ۱۰ درصد، ۵ درصد، ۱۵ درصد و ۳ درصد در سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ مورد بررسی قرار گرفت و كارنامه هر دستگاه از جهت میزان صرفه‌جویی در هر یك از موارد ارایه شد.
همچنین در این جلسه هیات دولت، مساله آب و مدیریت منابع آبی كشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید. هیات وزیران آیین نامه اجرایی تبصره (۳) قانون نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی را بررسی و موادی از آن را اصلاح كردند.

2929

کد N533988