اسداللهی: آمریکا و انگلیس سیاه‌ترین کارنامه را در رعایت حقوق بشر دارند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی ایجاد داعش و القاعده را برنامه‌ی طرح ریزی شده برای خدشه به چهره‌ی اسلام دانست و اظهار کرد: آمریکا و انگلیس سیاه‌ترین کارنامه را در خصوص رعایت مسائل حقوق بشری دارند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامرضا اسداللهی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: متاسفانه امروز منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی در آتش تفرقه و تنازعات ساختگی کشورهای استعمارگر به سرکردگی آمریکا و انگلیس می‌سوزند.

وی ادامه داد: جان و مال مسلمانان به تاراج می‌رود و در برهه کنونی مبارزه با تروریسم ساختگی توسط دشمنان اسلام شکل گرفته است و متاسفانه ما به واسطه این حربه شاهد بدترین ظلم‌ها و جنایات هستیم.

نماینده‌ی مردم تربت جام در مجلس با اشاره به وضعیت نامناسب و ظلم به مردم سوریه ، عراق ، افغانستان و پاکستان تصریح کرد:‌ آیا بمب‌باران مردم بی‌دفاع مبارزه با تروریسم است؟ سوال این است که القاعده و داعش ساخته و پرداخته کیست و چگونه به وجود آمده است؟ تامین سلاح و مهمات و حمایت‌های مالی آنها را چه کسانی انجام می‌دهند.

اسداللهی خاطرنشان کرد:‌این حملات به اذعان و اظهار بسیاری از صاحب‌نظران مشروعیت قانونی نداشته و مطابق موازین حقوق بین‌الملل نیست و قطعا ایجاد داعش و القاعده در راستای برنامه طرح ریزی شده برای خدشه به چهره‌ی نورانی اسلام و اسلام هراسی است.

وی افزود: تلاش‌های بی شائبه استکبار و نظام سلطه در طول سالیان گذشته و امروز مبارزه با اسلام و دین باوران بوده و هست، لذا همه‌ی مسلمانان باید هوشیار باشند.

این نماینده‌ی مجلس همچنین با اعتقاد به اینکه از حقوق بشر استفاده سیاسی و ابزاری می‌شود افزود: امروز بحث‌های حقوق بشر به لحاظ سیاست زدگی و این که کشورهای مستکبر آن را اسیر پنجه‌ی استعماری و استکباری خود نموده‌اند جایگاه خود را از دست داده است و کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس که سیاه‌ترین کارنامه را در باب رعایت مسائل حقوق بشری دارد با نگاه سیاسی بدترین جنایات علیه بشریت را نمی‌بینند.

وی ادامه داد: قطعا با این استفاده ابزاری از حرکت مهم و اساسی که از ضروریات جامعه جهانی و آرمانهای مصلحان اجتماعی است به سرانجام نخواهد رسید.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین با اشاره به مسائل داخلی کشور گفت: انشاء الله با هم افزایی که قوای مقننه و مجریه و قضاییه در خصوص مسائل کلان با هدایت مقام معظم رهبری دارند بسیاری از مشکلات مردم مرتفع و نتیجه‌ی این همدلی در همه‌ی ابعاد پیشرفت و توسعه کشور و تحقق آرمانهای امام و شهدا خواهد بود.

اسداللهی یاد آور شد: قطعا امروز کشورمان بیش از هر زمانی به وحدت که رمز پیروزی مشکلات است نیاز دارد و انشاء الله همه جناح‌ها با حفظ اصول و رعایت خط قرمز‌ها در راستای حل مشکلات حرکت کنند.

نماینده مردم تربت جام در پایان به برخی از مشکلات حوزه‌ی انتخابیه خود اشاره کرد و رسیدگی به آنها را خواستار شد.

انتهای پیام

کد N533600