درخواست کویت از آلمان برای خرید سلاح‌های پیشرفته

آلمان,كويت

وزارت دفاع کویت اعلام کرد که برای تجهیز نیروهای خود از آلمان سلاح‌های خریداری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه کویتی الشاهد، وزارت دفاع کویت "در راستای تجهیز نیروهای خود به جدیدترین سلاح‌ها برای پاسخگویی به خطرات خارجی" از آلمان درخواست خرید سلاح‌های پیشرفته‌ای از جمله خودروهای زرهی، موشک‌های پدافند هوایی و انواع راکت‌ها برای تجهیز نیروهای زمینی و هوایی کویت کرده است.

این منابع در گفت‌وگو با روزنامه الشاهد کویت گفتند: وزارت دفاع کویت طرح‌های استراتژیکی برای مقابله با هر حمله موشکی و یا نزدیک شدن هواپیماهای دشمن به حریم هوایی کشور در دست دارد و نیروهای واکنش سریع در صورت نیاز برای پاسخگویی به تهدیدات وارد عمل می‌شوند. در شرایط نظامی حال حاضر کشورهای همسایه نیروهای مسلح کویت آمادگی دفاع از مرزهای خود را دارند.

این منبع افزود: نیروی دریایی کویت در حال حاضر پیشرفته‌ترین قایق‌های جنگی که توان مقابله با هر هدفی در هر مقیاس را دارند، در اختیار دارد و سامانه راداری ویژه کنترل و دیده‌بانی که شامل جدیدترین سیستم‌های جهان است برای کنترل مرزهای شمال تا جنوب کویت در اختیار این نیروهاست.

از سوی دیگر هواپیمایی کویت اعلام کرد به منظور تکمیل ناوگان هوایی خود 35 فروند هواپیمای مسافربری از شرکت‌های ایرباس و بوئینگ خریداری کرده است. منابع آگاه در هواپیمایی کویت اعلام کردند که مذاکرات برای خرید هواپیماها نهایی شده و این شرکت طی دو هفته آینده با شرکت بوئینگ قرارداد خرید 10 فروند هواپیما به امضا خواهد رساند.

طبق این گزارش، کویت اولین مجموعه هواپیماهای استیجاری ایرباس را در دسامبر دریافت خواهد کرد و به این ترتیب ناوگان هوایی کویت دارای 12 هواپیمای استیجاری خواهد شد.

هواپیمایی کویت پیش از این اعلام کرده بود که با شرکت اروپایی ایرباس برای خرید 25 فروند هواپیمای جدید این شرکت از نوع A350 و 320 New و اجاره 12 فروند دیگر از نوع A330 و A320 به توافق رسیده است.

طبق این قرارداد، هواپیماهای خریداری شده، از ابتدای سال 2019 به هواپیمایی کویت تحویل داده خواهد شد. همچنین هواپیماهای اجاره‌ای هم همزمان با ورود هواپیماهای جدید به کویت جایگزین خواهند شد.

انتهای پیام

کد N533551