نماینده تاکستان هشدار داد

پدیده تروریسم در خاورمیانه رو به توسعه است

سیاسی

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی مشکل بی‌آبی و کم‌آبی استان قزوین را عاملی بر احتمال نابودی 100 هزار شغل در استان قزوین دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رجب رحمانی در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با تبریک عید قربان و غدیر خم و هفته نیروی انتظامی، گفت: هر کار مهمی که در کشور می‌شود در پناه امنیت انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: مجلس در سال گذشته در کمیسیون تلفیق بیش از 250 میلیارد تومان به بودجه نیروی انتظامی افزود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، پدیده شوم تروریسم را در سایه حمایت آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه خاورمیانه رو به توسعه دانست و افزود: سخنان جوبایدن نشان می‌دهد که غربی‌ها باید درباره حمایت از داعش و گروه‌های تکفیری به مردم پاسخگو باشند، اگر آمریکا در مبارزه با داعش جدی است به دولت‌های سوریه و عراق کمک کند تا این دولت‌ها بتوانند گروه‌های تکفیری را از بین ببرند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس، ضمن محکوم کردن بی‌ادبی نخست‌وزیر انگلیس، گفت: از وزارت امور خارجه می‌خواهیم رفتاری متناسب و در شان نخست‌وزیر انگلیس از خود نشان دهد.

رحمانی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای خطاب به آمریکا هشدار داد: بدانید عزم و اراده واحدی در ایران در خصوص پرونده هسته‌ای و دفاع از دستاوردهای هسته‌ای وجود دارد، مجلس و آحاد ملت پشت سر رهبری معظم انقلاب و گوش به فرمان ایشان آماده پاسداری از دستاوردهای هسته‌ای دانشمندان کشورند.

وی متذکر شد: در حالیکه نفرت از آمریکا در ایران وجود دارد اما در عین حال با این کشور گفت‌وگو می‌کنیم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش، گفت: بیش از 350 هزار هکتار باغ انگور با یک میلیون شغل پایدار در سراسر کشور وجود دارد اما با کمال تاسف باید بگویم اخیرا ترکیه و اتحادیه اروپا اقداماتی را در بازارهای جهانی برای خارج کردن ایران از بازار کشمش و انگور اتخاذ کرده‌اند از این رو بر دولت است تا از باغداران و تولیدکنندگان در این خصوص حمایت جدی کند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون محصولات کشاورزی که کشمش نیز جزو آن است دولت موظف به جبران خسارات باغداران است، تاکستان 20 درصد انگور کشور را تولید می‌کند اما به دلیل بی‌آبی و کم‌آبی 100 هزار فرصت شغلی در آستانه نابودی است از این رو از دولت می‌خواهم در قیمت تضمینی خرید کشمش تجدیدنظر کند.

رحمانی گفت: از آن روز می‌ترسم که انگور و کشمش را از خارج وارد کنیم، از دولت می‌خواهم حداقل قیمت تضمینی خرید کشمش و انگور را پنج هزار تومان تعیین کند، 220 نماینده نیز از دولت چنین درخواستی دارند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار شب گذشته دولت و مجلس گفت: در این دیدار بر حمایت دولت از تولید به دلیل گرمازدگی، سرمازدگی، گرانی کود و دستمزد کارگر تاکید شد.

وی اصلاح سیستم باغات کشور از طریق سیستم نوین آبیاری را مورد تاکید قرار داد و خواستار توجه به آبیاری قطره‌ای در برنامه ششم توسعه شد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس احیای جایزه صادراتی و حذف مالیات بر ارزش افزوده از بخش کشاورزی را پیشنهاد داد.

رحمانی از وزارت نیرو درخواست کرد برای جبران بی‌آبی و کم‌آبی استان قزوین، آب مورد نیاز استان را از ارتفاعات دو هزار، سه هزار و همچنین 25 درصد از ذخیره آب سد تالاقان تامین کند.

انتهای پیام

کد N533518