بروجردی در دیدار با وزیر اسبق خارجه فرانسه:

حملات آمریکا و ائتلاف بر ضد گروهک تروریستی داعش نمایشی است

مجلس

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با نمایشی خواندن حملات امریکا و ائتلاف بر ضد این گروهک تروریستی، گفت: امریکا و همپیمانان منطقه ای اش در مبارزه با داعش صداقت و جدیت لازم را ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه با دومنیک دوویلپن نخست وزیر و وزیر خارجه اسبق فرانسه دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به اوضاع منطقه از جمله تحرکات گروهک تروریستی داعش در شمال سوریه و عراق گفت: امریکا و همپیمانانش در منطقه از چهار سال پیش تا کنون با حمایت از اقدامات تروریستی در سوریه موجبات شکل گیری وضعیت فعلی را فراهم کردند.

وی همچنین با نمایشی خواندن حملات امریکا و ائتلاف بر ضد این گروهک تروریستی، افزود: امریکا و همپیمانان منطقه ای اش در مبارزه با داعش صداقت و جدیت لازم را ندارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران تا کنون تمام اقدامات لازم را برای اعتماد سازی در چارچوب توافقات ژنو انجام داده است اما طرف مقابل تا کنون به بسیاری از تعهدات خود عمل نکرده است. در این شرایط چشم انداز رسیدن به توافق دشوار است.

دومینیک دوویلپن نخست وزیر و وزیر خارجه اسبق فرانسه نیز با ابراز نگرانی از تحرکات گروهک تروریستی داعش در منطقه، به نقش مهم ایران در صلح و ثبات خاورمیانه اشاره کرد و گفت: بدون در نظر گرفتن نقش و جایگاه ایران نمی توان به مقابله با بحران های منطقه رفت و نتیجه گرفت.

وی در ادامه افزود: باید از ظرفیت های ایران برای مهار بحران های منطقه از فلسطین و لبنان تا عراق و افغانستان استفاده کرد.

وی در پایان با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 گفت: امیدوارم این مذاکرات بزودی به نتیجه لازم برسد و دستاوردهای توافق اولیه با تلاش های طرفین به توافق جامع منجر شود.