لوران فابیوس:

حملات ائتلاف علیه داعش در کوبانی نتیجه ای در بر نداشته است

آفریقا و خاورمیانه

وزیر خارجه فرانسه با بیان اینکه کوبانی در معرض یک فاجعه قرار دارد اعلام کرد که حملات ائتلاف علیه مواضع داعش در این شهر مانع پیشرویهای داعش نشده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، "لوران فابیوس" وزیر خارجه فرانسه طی سخنانی در پارلمان این کشور اعلام کرد که شهر کوبانی (عین العرب) در نزدیکی مرزهای ترکیه در شمال سوریه با یک فاجعه روبروست که پایان بخشیدن به این فاجعه یک تحرک دسته جمعی را می طلبد.

وی افزود: پرچمهای داعش در شرف به اهتزاز در آمدن در میادین کوبانی است و متاسفانه هیچ چیزی نتوانسته این شهر را از هجوم داعش در امان نگاه دارد.

وی تاکید کرد که به رغم آنکه نظامیان ترک در چند کیلومتری کوبانی مستقر هستند و مرزهای ترکیه در چند روز اخیر پذیرای حدود 200 هزار پناهنده مردم کوبانی هستند و  همچنین با وجود حملات هوایی ائتلاف آمریکایی-عربی علیه مواضع داعش در این شهر  ادامه دارد، هیچ کدام نتوانسته است از پیشروی داعش در کوبانی جلوگیری کند.

فابیوس در ادامه گفت که فرانسه همه تلاش خود را برای نجات کوبانی به کار می بندد و تماسهای متعددی میان مقامات فرانسوی و ترکیه در همین راستا برقرار شده است.

وی همچنین بر ارتباط فرانسه با آمریکا و گروههای مسلح مخالف سوریه تاکید کرد.