کریمی اصفهانی:

نرمش و خنده، پروژه ایران‌هراسی دشمنان را از بین نمی‌برد

ايران,اسلام,جهان عليه خشونت و افراطی‌گری

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار می‌گوید که اسلام همیشه از تندروی ضربه خورده است.

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره افراط‌گرایی و تصویری که باید از دین اسلام در شرایط فعلی نمایش داده شود، اظهار کرد: اسلام همیشه از دو طایفه ضرر دیده است. یکی تندروهایی که بالاتر از قوانین اسلام حرکت می‌کنند و دیگری کسانی که بی‌اعتنا هستند. اسلام به ما هو اسلام با دستوراتی که ائمه گفته‌اند، راه خود را باز می‌کند اما تندروی باعث می‌شود که عده‌ای از اسلام روی برگردانند. در ایران هم حرف اول و آخر را مقام معظم رهبری می‌زند و اگر از ایشان تبعیت کنیم و جلوتر و عقب‌تر از ایشان حرکت نکنیم چهره درستی از اسلام را به جهان معرفی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اسلام اصیل که مقابل استکبار است برای دشمنان یک خطر به حساب می‌آید. آنها با کشوری که اسلامی باشد ولی عامل آنها باشد مشکلی ندارند. به همین دلیل است که نرمش و خنده پروژه ایران هراسی دشمنان را از بین نمی‌برد چون اصول ما استکبارستیزی و حمایت از مظلوم است. به همین دلیل دشمنان با ما مخالفت می‌کنند. ما نباید فکر کنیم با لبخند زدن همه مشکلات حل می‌شود ولی از طرفی هم نباید تندروی کنیم.

کریمی اصفهانی با اشاره به این‌که لازم نیست مسائل تنش‌زا مطرح شود، یادآور شد: بهتر است مسائلی که برای ما منافعی ندارند و ممکن است به ضررمان تمام شود را مطرح نکنیم. مثلا بحث هولوکاست از نظر جهانی منافعی برای ما نداشت و تنها باعث شد وجهه ما خدشه‌دار شود. اسلام واقعی برای هر چیز قانونی دارد و با ترور، تجاوز و خدشه‌دار کردن حاکمیت کشورها مخالف است و ما هم باید بتوانیم این مسائل را مطرح کنیم.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف حوزه در پایان اظهار کرد: پروژه ایران هراسی غربی‌ها شاید ربطی به اسلام نداشته باشد. آنها به خاطر این‌که ایران جلویشان ایستاده و استکبارستیز است با ایران مخالفت می‌کنند و اسلام بهانه آنها است. مثلا در 11 سپتامبر دیدید با وجود این‌که ایران هیچ نقشی در این قضیه نداشت باز سعی کردند به گونه‌ای مسأله را به ایران ارتباط دهند. به همین دلیل ما هر چقدر روی اصول‌مان ایستادگی کنیم بهتر است ولی باید جلوی تندروی و افراطی‌گری را بگیریم تا خدشه ای به وجهه جمهوری اسلامی ایران وارد نشود.

انتهای پیام

کد N532874