دستغیب تشریح کرد

جزئیات برنامه‌های هیأت پارلمانی ایران در اجلاس بین‌المجالس

بین المجالس

رئیس شورای اجرایی بین‌المجالس ایران با اشاره به سفر رئیس مجلس و جمعی از نمایندگان ایران به ژنو برای شرکت در صدوسی‌ و یکمین اجلاس بین‌المجالس گفت که نمایندگان ایرانی حاضر در این اجلاس در 39 نشست جانبی اجلاس حضور می‌یابند.

احمدرضا دستغیب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که صدوسی‌ و یکمین اجلاس بین‌المجالس جهانی بیستم تا بیست و پنجم مهرماه در ژنو برگزار می‌شود، اظهار کرد: در حاشیه اجلاس 5 جلسه مجمع عمومی نمایندگان مجالس با حضور روسا، 4 نشست مربوط به ماده اضطراری و قطعنامه و جلسات 4 کمیته دایمی با برگزاری 9 نشست برگزار می‌شود.

وی افزود: ایران در کمیته‌های صلح و امنیت بین‌الملل، توسعه پایدار، مالیات و تجارت، دموکراسی و حقوق بشر و روابط بین‌المجالس با سازمان ملل و همچنین سه نشست شورای بین‌المجالس با محوریت بررسی بودجه و برنامه‌های اتحادیه شرکت می‌کند.

به گفته رئیس شورای اجرایی بین‌المجالس ایران، در حاشیه اجلاس ژنو برای نخستین بار اجلاس نمایندگان جوان مجالس جهان در ژنو نیز برگزار خواهد شد.

دستغیب با اشاره به عضویت 10 نماینده پارلمان ایران در کمیته‌های مختلف بین‌المجالس جهانی گفت که هادی حسینی و پاپی زاده در کمیته توسعه پایدار، مالیات و تجارت، حسینی صدر در کمیته صلح و امنیت بین‌الملل، ضرغام صادقی و محمدمهدی زاهدی در کمیته دموکراسی و حقوق بشر و جواد جهانگیرزاده در کمیته روابط بین‌المجالس با سازمان ملل حضور خواهند یافت.

انتهای پیام

کد N532679