عربستان؛ مقصد بعدی تور عذرخواهی بایدن

عربستان,آمريكا

پس از اظهارات معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در دانشگاه هاروارد علیه ترکیه، امارات و عربستان که با عذرخواهی وی از آنکارا و دوحه همراه شد، حال تنها یک عذرخواهی دیگر از عربستان باقی مانده است تا تور عذرخواهی خاورمیانه بایدن تکمیل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا پس از عذرخواهی از مقام‌های ترکیه و امارات متحده عربی در روزهای گذشته حال تلاش می‌کند تا با رهبران عربستان تماس بگیرد تا توضیح دهد که اظهاراتش به این معنا نیست که ریاض تلاش می‌کند تا از القاعده و یا سایر گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت کند. دردسر جو بایدن روز پنج‌شنبه هفته گذشته در جریان پرسش و پاسخ در دانشکده جان اف کندی آغاز شد.

در آن نشست دانشجویان این سوال را مطرح کردند که بزرگترین مشکلی که آمریکا برای رویارویی با سوریه و افزایش فعالیت‌های داعش در منطقه خاورمیانه روبروست، چیست؟ بایدن در پاسخ گفت که ترکیه اجازه می‌دهد تا تروریست‌های خارجی از طریق خاک این کشور وارد سوریه شود و در همین حال امارات و عربستان سعودی تسلیحات و سایر کمک‌ها را به شورشیان سوری می‌رسانند که در انتها به دست جبهه تروریستی النصره، القاعده و سایر گروه‌های تروریست می‌افتد.

پس از این جنجال جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت که معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا آنقدر شخصیت مهمی است که در زمانی که اشتباه می‌کند به آن اذعان دارد. با این حال این سخنگو نگفت که اظهارات بایدن اشتباه بوده است.

انتهای پیام

کد N532642