جعفری در نطق میان دستور:

از مذاکرات برای احقاق حقوق ملت ایران حمایت می‌کنم

مجلس

بیکاری متأسفانه خانواده‌ها را رنج می‌دهد.در مناطق محروم متأسفانه ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری تعطیل شده است/صندوق توسعه ملی به وظیفه ذاتی خود عمل نمی‌کند وضع بهره بالا و بروکراسی پیچیده باعث شده است این صندوق عملا به درد مردم نخورد

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شواری اسلامی گفت: از ادامه مذاکرات هسته‌ای برای احقاق حقوق ملت ایران حمایت می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلیل جعفری در جلسه علنی امروز مجلس  گفت: در وزارت آموزش و پرورش متأسفانه فضای مطلوبی برای کارمندان آموزشی مهیا نیست. حقوق دریافتی کادرآموزشی به طور متوسط 300 هزار تومان از مدیران اجرایی مدارس کمتر است و این مسئله باید اصلاح شود. وزیر آموزش و پرورش به نوسازی و تجهیز مدارس توجه ویژه ای داشته باشد.در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با توجه به تعدد دانشگاه ها کیفیت آموزش و پژوهش مناسب نیست و لازم است وزارت علوم لایحه ای برای افزایش کیفیت تحصیل در دانشگاه ها تدوین کند، این قابل پذیرش نیست که دانشگاه های آزاد و پیام نور با افزایش بی رویه شهریه ها بدون افزایش کیفیت تحصیل، فشار اقتصادی به مردم و طبقه محروم وارد کنند.

این نماینده مجلس با حمایت از سخنرانی و مواضع رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: اظهارات سخیف نخست وزیر انگلیس را محکوم می کنم اما از ادامه مذاکرات هسته ای برای احقاق حقوق ملت ایران حمایت می کنم.

جعفری گفت: بیکاری متأسفانه خانواده‌ها را رنج می‌دهد. در مناطق محروم متأسفانه ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری تعطیل شده است که به چند دلیل آن اشاره می کنیم. بانک ها عملا تسهیلات نمی دهند و بهره بانکی بسیار بالا است. با این وضع امیدی به سرمایه گذاری در مناطق محروم نیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود:صندوق توسعه ملی به وظیفه ذاتی خود عمل نمی‌کند وضع بهره بالا و بروکراسی پیچیده باعث شده است این صندوق عملا به درد مردم نخورد که مجلس و دولت باید فکری برای آن بکنند.

این نماینده مجلس در ادامه انتقاد از صندوق توسعه ملی گفت:منابع داده شده به این صندوق بلوکه می شود.این صندوق کشور را تحریم کرده است و منابع مالی را در اختیار مردم قرار نمی دهد. قیمت بالا و عدم همکاری شهرک های صنعتی انگیزه ای برای سرمایه گذاری نگذاشته است. شرکت های سرمایه گذاری مانند شستا و صندوق بازنشستگی از سرمایه گذاری اجتناب می کنند.

 

کد N532334