پنتاگون نمی‌داند کدام دسته از شورشیان سوری را آموزش دهد

در شرایطی که گزارش‌های خبری حاکی از آن است که داعش در آستانه تصرف شهر کوبانی سوریه است، روزنامه گاردین فاش کرد که پنتاگون هنوز تصمیم نگرفته است که کدام دسته از شورشیان را در سوریه آموزش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با وجود اینکه مقام‌های آمریکایی هفته‌هاست که می‌گویند که داعش تهدیدی مستقیم برای خاورمیانه و امنیت آمریکا و متحدانش است، نمایندگان وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اذعان کرده‌اند که تلاش‌ها برای تشکیل ارتش آموزش‌ دیده هنوز تا نهایی شدن بسیار فاصله دارد. همین امر موجب شده است تا آمریکا نتواند فاز بعدی در مبارزه با شبه‌نظامیان تروریست داعش را آغاز کند.

وزارت دفاع آمریکا و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا توانستند کنگره را در ماه گذشته متقاعد کنند تا تامین اعتبارات، آموزش و تجهیز شورشیان میانه‌روی سوری را به منظور مقابله با داعش تصویب کند. با این حال الیسا اسمیت، ‌یکی از سخنگوهای پنتاگون در مصاحبه با گاردین گفت: اینکه چه کسی باید نیروهای شورشی را رهبری کند، هنوز مشخص نشده است. هنوز تصمیمی گرفته نشده است که چه کسی باید این برنامه را رهبری کند.

به گفته این سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا هنوز در تعیین مقامی که باید مشخص کند کدام دسته از شورشیان سوری ارزش این را دارند که تحت آموزش قرار بگیرند، ناکام مانده است.

اسپنسر آکرمن، روزنامه‌نگار آمریکایی که این مقاله را در گاردین نوشته‌، می‌گوید: زمانی که مشخص شود کدام گروه از شورشیان باید آموزش ببینند، ژنرال مایکل ناگاتا، یک کهنه‌سرباز عملیات‌های ویژه آموزش آنها را شروع می‌کند. انتظار می‌رود ارتش آزاد سوریه که به ظاهر میانه‌رو است، هسته "نیروهای نیابتی" را تشکیل دهد.

انتهای پیام

کد N532272