درگیری پلیس ترکیه با کردهای معترض به تحولات کوبانی

سوريه,تركيه,داعش

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند، پلیس در استانبول و دست کم شش شهر دیگر این کشور با صدها کرد معترض به تحولات جاری در کوبانی درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری خصوصی دوغان، امروز (سه شنبه) از زد و خورد پلیس ترکیه و معترضان کرد در شهرهای مختلف این کشور خبر داد.

تظاهرکنندگان به پیشروی‌های گروه تروریستی داعش در شهر عین العرب (کوبانی) سوریه که هم مرز ترکیه است و اغلب ساکنان آن کرد هستند، اعتراض دارند. آنها دولت ترکیه را نیز در تحولات کوبانی متهم به کارشکنی به نفع داعش می‌کنند.

معترضان دوشنبه شب در خیابان‌ها موانعی ایجاد کردند، به سمت نیروهای امنیتی سنگ و مواد آتش زا پرتاب کردند و یک اتوبوس را به آتش کشیدند که در جریان این اقدامات یک افسر پلیس زخمی شد.

پلیس ترکیه نیز از گاز اشک آور و آب پرفشار برای متفرق کردن تظاهرات‌ در استانبول و تظاهرات مشابه در شهرهای عمدتا کردنشین از قبیل دیاربکر، باتمان، وان، شرناک، شانلی‌اورفا و هکاری استفاده کرد.

تروریست‌های داعش با تانک و توپخانه به سمت شهر کوبانی حرکت کرده‌اند و طبق گزارش رسانه‌ها این شهر را از سه محور محاصره کرده‌اند و گزارش‌های جدید حاکی از درگیری تن به تن ساکنان این شهر با تروریست‌ها در برخی مناطق است.

انتهای پیام

کد N532216