هیلاری کلینتون: اقدام نظامی علیه داعش «لازم» اما ناکافی است

آمريكا,داعش

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا در تازه‌ترین اظهاراتش درباره اقدامات دولت آمریکا گفت، حمله ائتلاف تحت رهبری آمریکا به گروه داعش اقدامی «لازم» است اما به تنهایی «کافی نیست».

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا در تازه‌ترین اظهاراتش درباره اقدامات دولت آمریکا گفت، حمله ائتلاف تحت رهبری آمریکا به گروه داعش اقدامی «لازم» است اما به تنهایی «کافی نیست».

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری سی بی‌سی، هیلاری کلینتون که در کنفرانس «کانادا 2020» در اوتاوا سخنرانی می‌کرد، گفت: به نظر من اقدام نظامی برای مقابله با گروه تروریستی داعش لازم است. در حقیقت اقدام نظامی برای جلوگیری از پیشرفت آتی آنها و اشغال مناطق توسط آنها بسیار ضروری است.

اما وی با طولانی‌مدت خواندن مبارزه با داعش بلافاصله افزود: بااین حال اقدامات نظامی به تنهایی کافی نیست.

در ادامه اظهارات خود درباره چگونگی مبارزه با گروه‌های تروریستی عنوان کرد، ما علاوه بر جنگ هوایی باید یک جنگ اطلاعاتی علیه تروریست‌ها شروع کنیم.

وی معتقد است که این گروه بسیاری از جوانان را از آمریکا و کانادا و سایر نقاط جهان به خود جذب کرده است.

وزیر خارجه سابق آمریکا همچنین ادعا کرد که از گمانه‌زنی‌ها و گفت‌وگوها درباره سهم همکاری کانادا در ائتلاف علیه داعش آگاه است. او در این باره گفت: من مطمئنم که آمریکا از هر سطحی در کمک کانادا به ائتلاف علیه داعش استقبال می‌کند.

کلینتون کانادا را یک «همکار استثنایی» برای آمریکا در مسیر ایجاد صلح جهانی و موفقیت آن دانست.

وی درباره این همکاری‌ها عنوان کرد: به عنوان دو دوست نزدیک ما همیشه بر سر تمام مسائل اتفاق‌نظر نخواهیم داشت، اما ارزش‌های کلیدی‌مان یکسان و بدون تغییر است.

کلینتون برای اثبات این همکاری‌ها به نقش کانادا در جنگ با افغانستان و مبارزه با بیماری ابولا اشاره کرد.

کلینتون به عنوان یک کاندیدای ریاست‌جمهوری بالقوه مجدداً در پاسخ به سئوالات درباره امکان شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی گفت، به سختی در حال فکر درباره این موضوع است.

انتهای پیام

کد N532168