رییس مجلس در پاسخ به تذکر رسایی:

تجمیع سوالات نزدیک به هم خلاف آیین‌نامه نیست

مجلس

حمید رسایی: هیات رئیسه از آنجایی که موضوع این سوال قابل گفتن نبود هیات رئیسه عنوان سوال را تغییر داده است و باید گفت که هیات رئیسه به شکلی عمل کرد که وزیر به وزارتخانه خود حق می‌دهد که از نماینده شکایت کند.

رییس مجلس در پاسخ به تذکر رسایی مبنی بر اینکه  چرا هیات رئیسه سوال بنده و آقای کریمی قدوسی از وزیر اطلاعات را بدون اطلاع تجمیع کرده است تاکید کرد  این موضوع پیشتر هم مرسوم بوده که سوالات با محتوای نزدیک به هم را تجمیع می‌کنند و خلاف آیین نامه نیست.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حمید رسایی در تذکر  آیین نامه‌ای گفت: آیین‌نامه به صراحت به این موضوع اشاره کرده است که اگر سوال مربوط به یک نماینده باشد هیات رئیسه می‌تواند سوالات را تجمیع کرده و در یک جلسه علنی مطرح کند. در حال حاضر دو سوال از وزیر اطلاعات طرح شده که در یک سوال آن بنده و آقای کریمی قدوسی امضا کننده بودیم که این سوال بدون آنکه به ما اطلاع داده باشند توسط هیات رئیسه تلفیق شده است.

حمید رسایی  ادامه داد: تذکر بنده مربوط به ماده 209 بند 5 تبصره 3 آئین نامه داخلی مجلس می‌باشد، در توضیح این ماده آمده است هیات رئیسه می‌تواند کلیه سوالات یک نماینده از یک وزیر را که آماده طرح در جلسه علنی می‌باشد در یک جلسه در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: آقای کریمی قدوسی امضای سوال خود که با بنده امضا کرده بودند را پس گرفتند و در حال حاضر بنده سوال کننده از این موضوع هستم و باید گفت که این رویه درست نیست زیرا همین سوال که امروز ادغام شده و در مورد جلسه وزیر اطلاعات با اعضای حزب منحله مشارکت می‌باشد متاسفانه وزیر اطلاعات از بنده بابت این سوال شکایت کرده است.

رسایی افزود: همچنین وزیر اطلاعات بابت سوالی که پس از 5 ماه با فشار بنده به هیات رئیسه اعلام وصول شده به صحن علنی مجلس آمدند و هیات رئیسه از آنجایی که موضوع این سوال قابل گفتن نبود هیات رئیسه عنوان سوال را تغییر داده است و باید گفت که هیات رئیسه به شکلی عمل کرد که وزیر به وزارتخانه خود حق می‌دهد که از نماینده شکایت کند.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر رسایی گفت: اگر تذکر شما نسبت به اقدام هیات رئیسه است باید اشاره کرد که سوال شما مشترک با آقای کریمی قدوسی بود و سوال دیگری که از سوی شما مطرح شده هر دو محتوای نزدیک به هم دارند. البته این موضوع پیشتر هم مرسوم بوده که سوالات با محتوای نزدیک به هم را تجمیع می‌کنند و خلاف آئین نامه نیست.

کد N532002