تاکید مجدد رهبر ایزدی‌ها بر تلاش فوری برای نجات جان ایزدی‌های عراق

رهبر طایفه ایزدی‌ از دو دولت مرکزی عراق و همچنین اقلیم کردستان این کشور خواست برای نجات ایزدی‌ها هرچه سریع‌تر وارد عمل شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری الوطن العربی، تحسین علی سعید، رهبر ایزدی‌ها با اشاره به کشتار وحشیانه‌ای که هم‌اکنون در عراق در حال رخ دادن است، اعلام کرد که تاکنون بیش از 5000 انسان بی‌گناه قربانی خشونت‌های داعش شده؛ بیش از 7000 زن و کودک نیز ربوده شده‌اند و حدود 350 هزار آواره به اقلیم کردستان عراق، سوریه، ترکیه و کشورهای دیگر رفته و در شرایط معیشتی بسیار بدی به سر می‌برند.

رهبر ایزدی‌ها تصریح کرد: با وجود گذشت بیش از دو ماه از فاجعه ایزدی‌ها و اشغال مناطق مختلف توسط داعش و دفاع ایزدی‌ها از شرافت و کرامت خود تاکنون هیچ تلاش جدی برای حمایت از آنان صورت نگرفته است.

وی در بیانیه‌ای دولت بغداد و اربیل را به عدم جدیت در نجات ایزدی‌های ربوده شده و آواره متهم کرد.

رهبر ایزدی‌ها در تماس تلفنی با حازم تحسن بک، پسر رئیس طایفه ایزدی‌ها اظهار کرد که حدود 4000 مبارز در کوه‌های سنجار، نیروهای مقاومت علیه داعش تشکیل داده‌اند و تمام آنها به سلاح نیاز دارند. دولت عراق و اقلیم کردستان مسئول برطرف کردن نیاز آنان است.

وی از دو دولت عراق و اقلیم کردستان خواست تا با عمل به وظیفه عمل خود برای فراهم کردن نیازهای نیروهای محاصره شده در کوه‌ها و اعطای کمک‌های نظامی و لجستیکی به آنها هرچه سریعتر وارد عمل شوند.

انتهای پیام

کد N531988