رئیس سابق پنتاگون:آمریکا باید آماده یک جنگ 30 ساله باشد / اوباما در مقابل دشمنان منفعل است

آمريكا,اوباما,داعش

کاخ سفید، ادعاهای لئون پانتا، رییس سابق پنتاگون را مبنی بر اینکه رییس‌جمهوری آمریکا در مقابله با دشمنان بسیار منفعل است و در ریاستش قدرت کافی ندارد، رد کرد.

کاخ سفید، ادعاهای لئون پانتا، رییس سابق پنتاگون را مبنی بر اینکه رییس‌جمهوری آمریکا در مقابله با دشمنان بسیار منفعل است و در ریاستش قدرت کافی ندارد، رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید نیز ضمن زیرسئوال بردن آداب و معاشرت پانتا، مدعی شد اوباما قدرت رهبری خودش را در هفته‌های اخیر و در مبارزه داعش و بحران ابولا نشان داده است.

سخنگوی اوباما با بیان اینکه اقدامات پانتا در دوران ریاستش در سازمان سیا و وزارت دفاع با سیاست‌های اوباما سازگار و منطبق بود.

گفت: قدرت رهبری که رییس‌جمهور در هفته‌های پیش نمایش داده، همان رهبریت و فرماندهی است که طی شش سال گذشته نشان داده است.

سخنگوی رییس‌جمهور آمریکا همچنین به برخی سخنان ناامیدانه در انتقاد به تصمیمات باراک اوباما که در کتاب پانتا منتشر شده، اشاره کرد. سخنانی که توسط رابرت گیتس، وزیر دفاع اسبق آمریکا و هیلاری کلینتون، وزیر خارجه منتشر شده و برخی اطلاعات محرمانه دولت را افشا کرده است.

ارنست در این باره اظهار کرد: هر کسی که در هر دولتی به عنوان یک سمت ثابت خدمت می‌کرده، باید بداند که چگونه و کی درباره تجربیاتش در دوران خدمتش به ریاست‌جمهوری آمریکا صحبت کند.

به گزارش «یو اس ای تودی»، پانتا در قسمت پایانی کتابش نوشته است، «آشکارترین ضعف رییس‌جمهور، انفعال ناامیدکننده در مبارزه با دشمنان و حمایت از متحدانش» است.

او در ادامه این قسمت پایانی کتاب آورده: اوباما معمولا به منطق یک پروفسور حقوق تکیه می‌کند تا تعصب و قدرت در رهبری.

در همین حال، این وزیر اسبق دفاع، در مصاحبه‌ای مدعی شد، آمریکایی‌ها باید خودشان را برای جنگ با «دولت اسلامی» و سایر گروه‌های تروریستی طی چند دهه آتی آماده کنند.

او در این باره گفت: به نظر من ما یک جنگ 30 ساله در پیش خواهیم داشت.

پانتا هشدار داد: تهدیدهای ناشی از شبکه‌های تروریستی در نیجریه، سومالی، یمن، لیبی و سایر کشورها ارتش آمریکا را درگیر شرایط قابل پیش‌بینی در آینده می‌کند.

به گفته این مقام اسبق امنیتی آمریکایی، این درگیری با شکست دادن گروه داعش در عراق و سوریه پایان نمی‌یابد.

انتهای پیام

کد N531958