در رأس هیاتی رسمی

وزیر فرهنگ پرتغال به ایران می‌آید

وزیر مشاور فرهنگی پرتغال در رأس هیات عالیرتبه‌ فرهنگی، برای بازدید و گفت‌وگو با مسئولان کشورمان عصر امروز (سه‌شنبه) وارد تهران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جورج بارتو شاویر، وزیر مشاور فرهنگی پرتغال در پاسخ به سفر اواخر خردادماه سال جاری علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان به پرتغال و در راستای گسترش و توسعه‌ مناسبات فرهنگی و هنری بین دو کشور ایران و پرتغال، به تهران سفر می‌کند.

سفر خرداد ماه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان به پرتغال، با امضای یک سند تفاهم نامه‌ی فرهنگی بین جورج بارتو شاویر و علی جنتی وزای فرهنگ پرتغال و ایران بود.

بنابرگزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، براساس این یادداشت، دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله برگزاری هفته‌های فرهنگی، ساخت فیلم، رسانه‌های صوتی تصویری، ادبیات، نقشه‌ها و اسناد تاریخی، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی و میراث فرهنگی، برگزاری جلسات، سمینارها یا کنفرانس‌ها در موضوعات مرتبط با منافع مشترک و تبادل شخصیت‌های مطرح در زمینه‌ی فرهنگ و هنری همکاری خواهند کرد.

جورج بارتو شاویر در جریان این سفر ضمن ملاقات با همتای ایرانی خود و برخی مقامات سیاسی کشور از موزه‌ی ملی ایران، موزه‌ی فرش و برخی از مراکز فرهنگی و هنری تهران بازدید و همچنین برای بازدید از اماکن تاریخی و باستانی اصفهان به این شهر سفر خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N531956