پارلمان انگلیس تشکیل کشور مستقل فلسطین را به رای می‌گذارد

فلسطين,انگليس

قانونگذاران انگلیسی طی روزهای آتی جلسه‌ای نمادین برای رای دادن به تشکیل کشور مستقل فلسطین برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، هرچند به نظر می‌رسد این اقدام مجلس انگلیس منتهی به تغییر اساسی در سیاست‌های لندن در قبال مذاکرات صلح خاورمیانه نشود اما این اقدام توجه بیشتری را به موضوع به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین جلب خواهد کرد.

انگلیس اعلام کرده که معتقد است هر زمان که به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به فرآیند مذاکرات میان فلسطینی‌ها و اسرائیل کمک کند مانعی در این اقدام نمی‌بیند.

مجلس سفلی پارلمان انگلیس قرار است 13 اکتبر جلسه‌ای را برگزار کند که در آن قانونگذاران انگلیسی در خصوص به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین رای خواهند داد.

بااین حال براساس گزارش خبرگزاری رویترز به نظر می‌رسد اکثریت نمایندگان با این موضوع مخالفت کنند زیرا با سیاست‌های رسمی انگلیس مغایرت دارد. اما حتی در صورتی که نمایندگان انگلیسی رای مثبت به این مساله بدهند این رای اجرایی نخواهد بود و دولت را مجبور به تغییر مواضع دیپلماتیک نخواهد کرد.

گراهام موریس، قانونگذار انگلیسی از حزب کارگر که از حامیان برگزاری این جلسه در مجلس سفلی پارلمان انگلیس بوده است اعلام کرد: چنین اقدامی مغایر با موضع دولت است اما حمله‌ای به مواضع دولت حساب نمی‌شود.

به گفته این نماینده انگلیسی داشتن کشوری مستقل حق مردم فلسطین است و در عین حال این اقدام حیاتی تازه به فرآیند مذاکرات صلح که هم اکنون به بن بست منتهی شده است، خواهد بخشید.

انتهای پیام

کد N531943