احمدی لاشکی: روحانی در سفر به نیویورک طرح تعامل با جهان را به تصویر کشید

سیاسی

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت که رییس‌جمهور در سفر اخیر به نیویورک طرح تعامل و دوستی ایران با جهان را با حفظ موضع عزت و اقتدار به تصویر کشیده‌ است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قاسم احمدی لاشکی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی در مسابقات آسیایی اینچئون کره‌جنوبی را تبریک گفت و اظهار کرد: از این پس وظیفه‌ای سختی جهت قدرشناسی و تجلیل از قهرمانان و توسعه ورزش کشور بر عهده وزیر ورزش قرار گرفته است.

وی افزود: مسئولیت وزیر ورزش خصوصا در قبال مردم استان مازندران مسئولیت سنگینی است زیرا ورزشکاران مازندرانی به تنهایی با کسب شانزده مدال بالاتر از عربستان، قرقیزستان و ده‌ها کشور آسیایی قرار گرفتند. ما ضمن تبریک به دلاورمردان و زنان مازنی به میمنت این افتخارات به انتظار برنامه‌ریزی حمایتی از ورزش استان نشسته‌ایم، باشد که پاسخی در خور و پاداشی سزاوار برای این شایستگان منظور کنیم.

نماینده مردم نوشهر در مجلس با اشاره به سفر رییس‌جمهور به نیویورک، اظهار کرد: از تلاش‌های رییس‌جمهور در سفر به نیویورک که با هدایت‌های داهیانه رهبری و حمایت‌های ارزشمند ملت غیور ایران اسلامی طرح تعامل و دوستی ایران با جهان را با حفظ موضع عزت و اقتدار به تصویر کشیده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

احمدی با اشاره به برگزاری پانزده مهر به عنوان روز روستا یادآور شد: با توجه به اینکه کلیه دهیاری‌ها به عنوان نهاد مردمی غیردولتی همانند شهرداری‌ها دارای شخصیت حقوقی مستقل بوده و به صورت خودکفا اداره می‌شوند متاسفانه از حمایت‌های لازم برخوردار نیستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: متاسفانه نگرانی های جدی همچون نداشتن امنیت شغلی، عدم حمایت‌های لازم در صورت عزل دهیار توسط شورا، عدم توجه دفاتر ثبت اسناد رسمی به دهیاری‌ها و هنگام نقل و انتقال عرصه و اعیان وجود دارد لذا از وزیر کشور انتظار می‌رود از آنجایی که دهیاران نوک پیکان خدمت روستاها بوده و اولین مدیران بحران هر منطقه هستند با ارائه لایحه‌ای به مجلس زمینه استخدام آنان فراهم شود.

وی با بیان اینکه حمایت از روستاها، موجب کاهش مهاجرت به شهر می‌شود، یادآور شد: امروز بحران‌هایی نظیر محدودیت آب از علل مهاجرت‌های غیرضروری روستاییان به شهرهاست.

احمدی لاشکی با انتقاد از مصاحبه یکی از مسئولان وزارت راه در مورد آزادراه تهران شمال، خاطرنشان کرد:‌ این آزادراه متعلق به همه ملت ایران است. مطالعات این آزادراه در سال 52 آغاز شده و قریب بیست سال بعد رسما کلنگ اجرای آن به وسیله رییس‌جمهور وقت زده شده است. از آن روز چهار رییس‌جمهور و 10 وزیر جابجا شده‌اند اما چیزی جز گرفتاری و رنج عاید مردم منطقه نشده است.

نماینده مردم نوشهر در مجلس بر تاکید بر لزوم برطرف کردن مشکلات جاده‌های هراز و فیروزکوه نیز تاکید کرد: مردم در نقاط مختلف نگران بسته شدن راه به روی خود هستند و هر هفته شاهد یک طرفه شدن جاده هستیم که وزیر راه باید این موضوع را پیگیری کند.

انتهای پیام

کد N531940