رسایی: وزیر اطلاعات از من شکایت کرده است

حميد رسايي

نماینده مردم تهران در مجلس نسبت به کار هیأت رئیسه در مورد سوال از وزیر اطلاعات در پی ادغام سوالش با سوال کریمی قدوسی تذکر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمید رسایی در تذکری با استناد به ماده 29 آیین‌نامه و بند 5 تبصره 6 آن، ‌اظهار کرد: هیأت رئیسه مجلس می‌تواند تمامی سوالات یک نماینده از یک وزیر را که آماده طرح در جلسه علنی می‌باشد در یک جلسه در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: اما امروز در جریان سوال از وزیر اطلاعات، سوال اینجانب و کریمی قدوسی با یکدیگر تلفیق شده و در دستور قرار گرفته است و البته شب گذشته آقای فرهنگی با کریمی قدوسی تماس داشته و گفته است که سوال بنده و کریمی قدوسی یکجا مطرح می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: این رویه، رویه‌ درستی نیست. چرا که همین سوالی که امروز ادغام شده در خصوص جلسه‌ای است که وزیر اطلاعات با حزب منحله مشارکت داشته‌اند که در جلسه کمیسیون مطرح و بحث شد و حتی آقای علوی بابت این سوال از من شکایت کرده‌اند.

رسایی ادامه داد: در حال حاضر هم اگر امروز سوال در دستور کار قرار گرفت بعد از 5 ماه اصرار بنده اعلام وصول شد.

وی خطاب به لاریجانی و هیأت رئیسه مجلس گفت: شما متأسفانه به شکلی عمل کردید که یک وزیر به خودش حق ‌می‌دهد که برود و از دو نماینده شکایت کند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: محتویات سوال شما با آقای کریمی قدوسی نزدیک به هم بود بنابراین اشکال آیین‌نامه‌ای ندارد چرا که شما در این مورد هم سوال داشتید.

انتهای پیام

کد N531939