دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر:

از بیان نکات سلبی اختلاف برانگیز میان شیعه و سنی پرهیز شود

امام علي ع ,ولايت,غدير

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر، فلسفه‌ نامگذاری اولین روز از دهه امامت و ولایت تحت عنوان "ولایت و وحدت اسلامی" را کم کردن اختلافات بین مسلمانان جهان ذکر کرد.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر، فلسفه‌ نامگذاری اولین روز از دهه امامت و ولایت تحت عنوان "ولایت و وحدت اسلامی" را کم کردن اختلافات بین مسلمانان جهان ذکر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی ذوالفقاری، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مرکزی، مهم‌ترین مؤلفه و نیاز امروز جامعه را وحدت ذکر کرد و افزود: سعی بر این است که در ایام دهه امامت و ولایت، حول اشتراکات بین اهل سنت و تشیع تمرکز و از اختلافات پرهیز شود.

وی مهم‌ترین موضوع در دهه امامت و ولایت را وحدت بین مذاهب و مسلمانان جهان ذکر کرد و گفت: برخی افراد از بحث غدیر و ولایت در جهت دامن زدن به اختلافات بیشتر سوءاستفاده می‌کنند اما، بنیاد بین‌المللی غدیر با تشخیص این مقاصد سعی کرده در جهت اثبات بیشترِ حقانیت غدیر گام بردارد و علی(ع) را به عنوان محور وحدت بین مسلمین مطرح کند.

ذوالفقاری با یادآوری نامگذاری روز عید قربان تحت عنوان "توحید، ولایت و اطاعت" اظهار کرد: تا زمانی ‌که در خط توحید گام برداشته شود، وحدت نیز ایجاد و تقویت خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: سعی شده در روزهای بعد از روز عید قربان بیان نکات اثباتی در خصوص ولایت امام علی(ع) مورد تأکید قرار گیرد و از بیان نکات سلبی که آتش اختلافات را بیشتر می‌کند دوری شود.

دبیر اجرایی بنیاد بین‌المللی غدیر درباره اقداماتی که برای بزرگداشت این روز در نظر گرفته شده، به ایجاد ستاد بزرگداشت دهه امامت و ولایت با حضور دستگاه‌های فرهنگی استان در دفتر نماینده‌ مقام معظم رهبری با محوریت وحدت اسلامی اشاره کرد.

وی با ذکر شعار دهه ولایت تحت عنوان "لبیک یا رسول‌الله"، خط مشی این مباحث در این روز را ایفای وظیفه در راستای فرمان پیامبر اکرم(ص) مبنی بر ابلاغ پیام غدیرخم و ولایت حضرت علی(ع) با هر روش ممکن و رساندن آن به حاضر و غایب تا روز قیامت دانست.

دبیر اجرایی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی از دیگر اقدامات انجام شده در این روز به برگزاری جشن‌های قربان تا غدیر در 67 بقعه از سوی اوقاف و امور خیریه و برگزاری جشن‌ در پارک‌ها از سوی شهرداری اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: دفتر بنیاد بین‌المللی غدیر از امروز آماده ارائه خدمات مربوط به این دهه است که از آن‌جمله می‌توان به برگزاری مسابقات فرهنگی، نصب پوستر، احادیث و... اشاره کرد.

انتهای پیام

کد N531843