وزیر بهداشت:

گفتمان تدبیر و امید به دانشگاه تعلق دارد

دولت

دانشگاه منبع امید است و تغییر به شور و ایمان نیازمند است كه دانشگاه منبع آن است. علاوه بر آن، مسیر عقلانیت از حوزه و دانشگاه می‌گذرد. عقلانیت وقتی نهادینه می‌شود كه دانشگاه افراد توانمند و عاقل‌تر تربیت كند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تاكید كرد: گفتمان تدبیر و امید بیش از همه به دانشگاه تعلق دارد و افراط‌گری از دانشگاه دور است و به دانشگاه تعلق ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در مراسم آغاز به كار دانشگاه‌ها كه صبح امروز با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: امیدوارم امسال به توسعه گفتمان تدبیر و امید منجر شود.

وی با بیان اینكه علم و جوانی دو پشتوانه‌ای هستند كه دانشگاه با آنها باید پیشگامی خود را نشان دهد، اظهار داشت: ایمان به جهان بهتر، انسانی‌تر، عادلانه‌تر، عاقلانه‌تر و انسانی‌تر از جنس دغدغه‌های دانشگاه است.

وزیر بهداشت با بیان اینكه اتفاق 24 خرداد با دانشگاه در ارتباط است، تصریح كرد: دانشگاه منبع امید است و تغییر به شور و ایمان نیازمند است كه دانشگاه منبع آن است. علاوه بر آن، مسیر عقلانیت از حوزه و دانشگاه می‌گذرد. عقلانیت وقتی نهادینه می‌شود كه دانشگاه افراد توانمند و عاقل‌تر تربیت كند.

قاضی‌زاده هاشمی تاكید كرد: گفتمان تدبیر و امید بیش از همه به دانشگاه تعلق دارد و افراط‌گری از دانشگاه دور است و به دانشگاه تعلق ندارد.

کد N531842