یک درخواست عاجل از سردار قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی

آقای سلیمانی سلام علیکم. ببخشید که جسارت کرده و در ملا عام این نامه را برای شما نوشتم. حقیقتا راه دیگری سراغ نداشتم.

آقاي سليماني ، غربي ها هر روز در رسانه هايشان مي گويند که شما مرد شماره يک تغييرات و تحولات در خاورميانه ايد. اينکه آن ها چقدر راست مي گويند و چقدر دروغ مي گويند مربوط به خودشان است اما ما ايراني ها به وجود شما افتخار مي کنيم. هربار که در همين سايت خبرآنلاين مطلبي از شما منتشر مي شود از اقصي نقاط دنيا نظراتي برايمان مي آيد که به وجود شما مايه افتخار ما در منطقه است.

همه مي دانيم که حمايت از محور مقاومت در منطقه در برابر بيگانگان هدف اول و بلکه بزرگترين هدف شماست و به حمدلله تا کنون موفقيت هاي بزرگي هم حاصل شده است. اينکه سياست ايران حمايت از مردم سوريه و عراق است بر کسي پوشيده نيست. اگرچه غربي ها مي خواهند اوضاع را جور ديگري نشان دهند.

در قضيه محاصره آمرلي توسط گروهک تروريستي داعش ايران نهايت تلاش خود را کرد که اين حصر شکسته شود و به خواست خدا شکسته شد. اينکه سهم ايران از اين شکسته شدن محاصره چقدر است هيچکس نمي داند. اما اگر بخواهيم به آنچه که غربي ها ادعا مي کنند نگاه کنيم بايد قبول کنيم که سهم به سزايي در پيروزي داشته ايم. خبرگزاري رويترز در آن روزها در گزارشي درباره آزادسازي آمرلي آوردند که یکی از نیروهای پیشمرگه در سلیمان بیک که خواست نامش فاش نشود، گفته بخشی از این عملیات از سوی ایرانیان انجام شد، آنها تسلیحات ما را تامین کرده و برای انجام عملیات برنامه ریزی کرده و نیروهای امنیتی و ارتش عراق را تعلیم دادند.طبيعي است که با توجه به مسئوليت شما در فرماندهي سپاه قدس مي توان حدس زد که بار اصلي مقاومت در منطقه بر دوش شماست.

همه اين ها را گفتم که اولا بگويم از شما بابت افتخاراتي که آفريده ايد متشکرم. اما يک تقاضا دارم که خيلي فوري و عاجل است. اين روزها اخبار بدي از شهر کوباني به گوش مي رسد. همه مي دانند که اگر حصر آمرلي شکسته نمي شد چه بلايي بر سر مردمان اين شهر مي آمد. الان نيز همه همان حدس و گمان ها را درباره کوباني مي زنند. اگرچه مي دانيم که برخي کشورهاي منطقه و آمريکا و همپيمانانش اعا مي کنند که دارند مواضع داعش نزديک کوباني را مي زنند. اما بعيد مي دانم که آن ها جديت کافي در مبارزه با تروريست ها را داشته باشند. من کاري به اقدامات آن ها ندارم، همچنين کاري به جبهه گيري کساني که در کوباني با داعش مي جنگند.  تقاضاي من اين است که جلوي قتل عام مردم آن شهر را بگيريد. به هر دليل کوباني شده است محور تبليغات رسانه هاي غربي و اينکه چقدر نيروهاي ائتلاف به رهبري آمريکا دارند کمک مي کنند که محاصره شکسته شود. اما من مي دانم که اگر شما بخواهيد مي توانيد کوباني را همانند آمرلي آزاد کنيد. مهم نيست که غربي ها چه مي گويند، مهم نيست که فلان تشکل کرد در کوباني مي جنگد، مهم خون هايي است که نبايد به زمين ريخته شود. مهم مردم کوباني هستند و شمايي که مي توانيد جلوي خونريزي تروريست ها را بگيريد.  جلوي داعش را هرکجا بگيريد، منفعت است.

 

کد N531771