حیدر العبادی: آزادی عراق بدون جانفشانی ممکن نیست

عراق,داعش,حيدر العبادي

نخست‌وزیر عراق با تأکید بر این که جنگ با داعش همچنان ادامه دارد و تنها به پیروزی عراقی‌ها ختم نمی‌شود، گفت: آزادی عراق بدون جانفشانی ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در سخنانی در حاشیه بازدیدش از اردوگاه‌های آوارگان در شهر الصدر گفت: ما دو روز پیش حدود 5000 کیلومتر از اراضی عراق را آزاد کردیم و نیروهای امنیتی در برخی مناطق استان الانبار، دیالی و کرکوک پیشروی‌هایی داشته‌اند و می‌بینیم که اعضای گروه داعش از اینجا و آنجا فرار می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر به خاطر تلاش‌های نیروهای امنیتی و جنگنده‌های ارتش عراق و ائتلاف ضد داعش شاهد کاهش قابل توجه نیروهای داعش بر روی خاک خود هستیم اما جنگ با این گروه تروریستی همچنان ادامه دارد و تنها به پیروزی عراقی‌ها بر این گروه‌های تروریستی ختم نمی‌شود.

العبادی خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ما از مدت‌ها پیش زمام امور را در دست گرفته‌اند و در حال حاضر در موضعی هجومی قرار دارند.

وی ضمن متعهد شدن به بازگرداندن آوارگان به مناطق خود، گفت: طرح داعش که هدف آن ایجاد فتنه میان گروه‌های عراقی است، برای همگان آشکار شده است اما ما همچنان از تنوع ادیان و طوایف حمایت می‌کنیم و ظلم و ستم به هیچ اقلیتی در عراق را نمی‌پذیریم.

نخست‌وزیر عراق افزود: عراق با چالش جدی به خاطر وجود آوارگان مواجه شده که پس از مشکل تروریسم، دومین مشکل ماست.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌توان عراق را بدون جانفشانی آزاد کرد برای همین باید از دادن خون خود در این راه دریغ نکرد و این روز دور نخواهد بود. ما باید با پایداری خود در مقابل این گروه تروریستی بایستیم و نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی قادرند این گروه‌های مسلح را از بین ببرند.

انتهای پیام

کد N531667