لاوروف: در صورت عدم حمایت‌های خارجی، هیچ کاری از دست تروریست‌ها برنمی‌آید

تروريست,روسيه,داعش

وزیر امور خارجه روسیه از همکاری مسکو با شریکان خود در شورای امنیت برای بستن کانال‌های حمایت مالی از گروه‌های تروریستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، "سرگئی لاوروف"، وزیر امور خارجه روسیه با تاکید بر اینکه مسکو با شرکای خود در شورای امنیت برای بستن کانال‌های حمایت مالی از گروه‌های تروریستی از جمله داعش و القاعده همکاری خواهد کرد، گفت: اگر حمایت‌های خارجی نباشد، این گروه‌های تروریستی کاری نمی‌توانند انجام دهند.

لاوروف در کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو گفت: اگر این کمک‌ها از سوی طرف‌های خارجی صورت نگیرد، گروه‌های تروریستی داعش، القاعده، جبهه النصره و "جبهه اسلامی" هیچ کاری از دستشان بر نمی‌آید.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: ما با شرکای خود در شورای امنیت برای بستن این کانال‌های حمایت مالی از این گروه‌های تروریستی تلاش می‌کنیم.

این سخنان وزیر امور خارجه روسیه پس از اظهارات جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا مطرح شد که چندی پیش برخی از همپیمانان آمریکا از جمله ترکیه و امارات را به حمایت مالی از گروه‌های تروریستی متهم کرد، اما پس از آن مجبور شد از این کشورها عذرخواهی کند.

انتهای پیام

کد N531666