علیزاده‌طباطبایی خبر داد:

ارجاع اعاده دادرسی امیر میرزاحکمتی به شعبه 33 دیوان عالی کشور

سیاست داخلی

پرونده موکلم به دلیل سوءتفاهم میان دو کشور است و امیدوارم رافت اسلامی شامل موکلم شده و حکم این پرونده نقض و مجددا به آن رسیدگی شود.

وکیل امیر میرزا حکمتی از ارجاع اعاده دادرسی پرونده موکل خود به شعبه 33 دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: لایحه دفاعیه و تقاضا‌هایی که از سوی محافل اسلامی امریکا و مقامات رسمی این کشور برای آزادی موکلم ارسال شده را به دادگاه ارائه کردیم.

سید محمود علیزاده طباطبائی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین وضعیت پرونده امیر میرزا حکمتی امریکایی ایرانی تبار که به دلیل اتهام امنیتی در آذر سال 90 بازداشت شده بود گفت: پس از آنکه شعبه 15 دادگاه انقلاب موکلم را به اعدام محکوم کرد نسبت به این حکم اعتراض کردیم که در فرجام‌خواهی این حکم به 10 سال زندان تقلیل یافت.

وکیل میرزاحکمتی با بیان اینکه نسبت به حکم 10 سال حبس درخواست اعاده دادرسی مطرح کردیم، ادامه داد: درخواست اعاده دادرسی از این پرونده به شعبه 33 دیوان عالی کشور ارجاع شده است. در لایحه تقدیمی به تقاضاها و نامه‌های مختلف محافل حقوق بشری و اسلامی به خصوص اینکه گروه‌های فعال اسلامی آمریکا از جمله امام محمد الهی، امام مصطفی الترک، ‌امام بری و ائمه جماعات آمریکا و همچنین به درخواست‌های مقامات رسمی آمریکا از جمله 168 نماینده کنگره در نامه به رئیس جمهور و مقامات ایرانی که خواستار آزادی امیر میرزا حکمتی شده‌اند، اشاره کرده و این نامه‌ها را به شعبه رسیدگی کننده ارائه کردیم.

وی خواستار توجه ویژه رییس دیوان عالی کشور و دادستان کل کشور نسبت به این پرونده شد و گفت: پرونده موکلم به دلیل سوءتفاهم میان دو کشور است و امیدوارم رافت اسلامی شامل موکلم شده و حکم این پرونده نقض و مجددا به آن رسیدگی شود.

کد N531588