طالبان پاکستان: از تمامی شبه‌نظامیان مخالف منافع غرب در سوریه و عراق حمایت می‌کنیم

طالبان پاکستان ضمن رد گزارش‌های اخیر مبنی بر اینکه این گروه متعهد شده تا با گروه تروریستی داعش متحد شود، گفت: برخی رسانه‌ها این بیانیه را به اشتباه تفسیر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "شهیدالله شهید"، سخنگوی طالبان پاکستان در بیانیه‌ای گفت: ما قصد داریم از تمامی شبه‌نظامیانی که در سوریه و عراق مبارزه می‌کنند، حمایت کرده و منافع آمریکا را به چالش بکشیم.

وی از طریق تماس تلفنی از مکانی نامشخص افزود: برخی رسانه‌ها بیانیه‌ای ما را مستقیما منتشر نکرده‌اند. ما از هیچ گروه خاصی در سوریه یا عراق حمایت نمی‌کنیم. تمامی گروه‌ها در آنجا شجاع هستند و آنها برادران ما محسوب می‌شوند.

شهیدالله افزود: ما تمامی حمایت‌های محتمل از شبه‌نظامیان داعش را پیشنهاد می‌کنیم.

ائتلاف میان طالبان پاکستان و داعش که کنترل بخش وسیعی از سوریه و عراق را بر عهده دارد، بیانگر توسعه چشمگیر دسترسی داعش و چالش‌های بیشتر علیه قدرت‌های غربی است که در حال حاضر در تلاشند این گروه تروریستی را در خاورمیانه سرکوب کنند.

اما شهیدالله شهید افزود: طالبان پاکستان به اتحاد خود با ملا عمر، رهبر طالبان افغانستان ادامه می‌دهد. ملا عمر رهبر ماست و ما از او پیروی می‌کنیم. می‌خواهم در حال حاضر کاملا مشخص کنم که طالبان پاکستان کاملا مخالف با سیستم اسلام‌آباد است.

این در حالی است که شهیدالله ادامه داد: طالبان در حال حاضر با هر گروهی که ملاعمر دستور دهد همکاری می‌کند. اگر ملا عمر به ما دستور دهد آماده‌ایم تا نیروهای خود را به سوریه، عراق و یمن و یا هر منطقه جنگی دیگر در جهان اعزام کنیم.

ملا عمر با بسیاری از رهبران ارشد القاعده در ارتباط است. تحلیلگران می‌گویند داعش با القاعده که حملات 11 سپتامبر سال 2001 میلادی را طراحی کردند با یکدیگر در میزان سرمایه و تعداد شبه‌نظامیان رقابت دارند.

انتهای پیام

کد N531515