معاون امور انتخابات شورای نگهبان:

رعایت قانون و دوری از جناح‌گرایی، بر فعالیت ناظران شورای نگهبان حاکم است

انتخابات,شوراي نگهبان,نظارت

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: برای شورای نگهبان تنها رعایت قانون و منویات مقام معظم رهبری در خصوص خط قرمز بودن «فتنه» مهم است.

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: برای شورای نگهبان تنها رعایت قانون و منویات مقام معظم رهبری در خصوص خط قرمز بودن «فتنه» مهم است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیامک ره‌پیک در همایشی که با حضور چند صدنفر از برادران و خواهران ناظر شهرستان قزوین برگزار شد، ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان رجائی، بابایی، لشکری و مرحوم ابوترابی گفت: این عزیزان الگوی «تواضع در عین قدرت» بودند.

وی در ادامه به اهمیت نقش ناظران انتخاباتی اشاره کرد و گفت: با وجود هیاهوها و جوسازی‌های دشمن، قانون‌مداری و دقت در حسن نظارت بر انتخابات، موجب شده است اعتماد مردم به روند برگزاری انتخابات بیشتر شود.

معاون اجرائی و امور انتخابات شورای نگهبان افزود: مجموعه عظیم ناظران انتخاباتی بدون هیچگونه چشمداشت مادی، برای دفاع از آرای ملت در صحنه انتخابات حاضر می‌شوند و حضور موثر و دقیق آنان موجب شد با وجود فتنه‌انگیزی جدی در انتخابات 88، هیچ خدشه‌ای به انتخابات وارد نباشد. به طوری که اگر لازم بود تمام صندوق‌های رای در آن انتخابات بازشماری شود، بازهم هیچ تغییری در نتیجه آرا مشاهده نمی‌شد.

ره‌پیک گفت: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها فارغ از گرایش سیاسی و حزبی داوطلب و بر اساس محتوای پرونده اظهار نظر می‌کند.

وی حفظ انگیزه الهی در خدمت به جامعه اسلامی، رعایت قوانین، دوری از جناح‌گرایی و رعایت اخلاق در برخورد با داوطلبان و حفاظت از اسرار آنها را از جمله اصول و ضوابط حاکم بر فعالیت عوامل نظارتی شورای‌نگهبان دانست.

انتهای پیام

کد N531505