رییس دیوان عدالت اداری:

مصائب و مشکلات مومنان، آزمون الهی است

ديوان عدالت اداري,رئيس ديوان عدالت اداري

رییس دیوان عدالت اداری ضمن امتحان الهی خواندن مصائب و مشکلاتی که به مومنان می‌رسد، صبر و شکیبایی را تنها راه پیروزی دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه چهاردهم مهرماه هیات عمومی دیوان ضمن تبریک عید سعید قربان، دهه ولایت و عید غدیرخم گفت: حسب آنچه حضرت امام صادق (ع) فرمودند، سخت‌ترین گرفتاری‌ها و مشکلات برای انبیاء و پیروان و نزدیکان آنان بوده است.

وی افزود: آزمون‌های دشواری‌ که حضرت ابراهیم(ع) نیز در معرض آن قرار داشت و یکی از آنها ماجرای ذبح حضرت اسماعیل(ع) بود، امتحانی از سوی خداوند متعال که حضرت ابراهیم(ع) از آن سربلند بیرون آمد.

منتظری افزود: باید فراز و نشیب‌ها و سختی‌هایی که برای مومنان پیش می‌آید، آنان را آبدیده‌تر کند تا در راه ایمان و عشق به خداوند متعال پایدارتر باشند. مومن واقعی کسی است که با وجود این مصائب، ذره‌ای در اعتقاد و ایمانش خللی وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه خداوند همواره در حال امتحان بندگان خود است، اظهار کرد: اوج این بلا و مصیبتی که امتحان خداوندی است را می‌توان در واقعه عاشورا و کربلا مشاهده کرد.

رییس دیوان عدالت اداری گفت: اگر خداوند در منا راضی نشد که حضرت اسماعیل(ع) ذبح شود، در حادثه کربلا اراده کرد که امام حسین(ع) را کشته و خانواده و فرزندانش را اسیر ببیند. گاهی جامعه به سمت و سویی می‌رود که باید برای هدایت آن قربانی داده شود و در ماجرای کربلا این قربانی بهترین بندگان خداوند یعنی امام حسین(ع) و عزیزانش بودند.

وی با اشاره به اینکه این برای ما در زندگی فردی و اجتماعی درس‌آموز است، ادامه داد: اگر می خواهیم وجود ما خالص شود، باید سختی‌ها را در زندگی تحمل کنیم. اگر انسان در زندگی سختی و بلا نبیند و از میدان امتحان پیروز بیرون نیاید، خالص نخواهد شد.

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نیز در مسیر نیل به اهداف خود، مصایب عدیده‌ای را تحمل کرده است، خاطرنشان کرد: کشورمان تاکنون جنگ تحمیلی، شهادت عزیزان و مشکلات و محدودیت‌های اقتصادی را تحمل کرده است و امروز نیز اگر بخواهد به آنچه مطلوب نظام جمهوری اسلامی است، برسد، باید بسیاری از مسایل دیگر را نیز تحمل کنیم و بدانیم ملتی که سختی‌ها را تحمل کند قطعا پیروز است.

منتظری اظهارامیدواری کرد که درس ما باید از عید قربان، دهه ولایت و روز بزرگ قدیر این باشد که خودمان را آماده کنیم که در مسیر توحید، خداشناسی و عبادت خداوند متعال بر مصیبت‌ها و مشکلات صبر و شکیبایی داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N531192