آیت‌الله نوری‌همدانی:

انحراف از غدیر دنیا را به جنایت کشاند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,غدير,داعش

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تمام جنایت‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی علیه مسلمانان در نتیجه انحراف از غدیر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اشاره به این‌که «مسئله غدیر مسئله بسیار مهم اسلامی است» اظهار کرد: متاسفانه برخی‌ها فکر کردند، غدیر مسئله تاریخی است که سپری شده؛ در حالی که این‌گونه نیست و غدیر تداوم ارزش اسلامی و راه نبوت است.

وی با بیان این‌که «قرآن و احادیث قانون اساسی هستند و نیاز به مجری دارند» تصریح کرد: یکی از کارهای نائب پیامبر(ص) در اجرای قانون اسلامی بود؛ به همین دلیل رهبری نظام اسلامی نیز وظیفه دارد به بیان وظایف مردم و اجرای قانون اساسی و حفاظت از نظام بپردازد.

این مرجع تقلید با اشاره به شان نزول آیه ولایت، اظهار کرد: این مسئله در مورد حضرت علی(ع) صادق می‌باشد و متاسفانه انحراف از غدیر حاصل شد و اثر بسیار نامطلوبی در کل دنیا گذاشت.

وی تصریح کرد: اگر از راه غدیر انحرافی صورت نگرفته بود و حکومت به دست ائمه معصومین(ع) می‌رسید، امروز تمام دنیا اسلامی بود.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، نوری‌همدانی با بیان این‌که «انحراف از غدیر و سیره نبوی دل حضرت علی(ع) را به درد آورد که ایشان به چاه می‌گفتند» اظهار کرد: تمام جنایت‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی و فرهنگی علیه مسلمانان در نتیجه انحراف از غدیر است.

وی با اشاره به این‌که «بازسازی واقعه غدیر به معنای آن است که حکومت کل دنیا را به کسی بدهید که در هنگامی که معصوم در غیبت است، نایب او در جهان باشد» افزود: خداوند نگفته است که عهد ولایت و رهبری به غیر معصوم نمی‌رسد، بلکه تاکید کردند که به ظالم نمی‌رسد.

وی در ادامه اقدامات ستاد بازسازی واقعه غدیر را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید در دنیا اثرگذار باشیم و کسی باید رهبری کل جهان را داشته باشد که ظالم نباشد، که در دوران غیبت، ولی فقیه عهده‌دار آن می‌باشد.

این مرجع تقلید با تاکید بر این‌که «فرهنگ ولایت را باید با جان و روح پذیرفت و به دنیا ابلاغ کرد» گفت: حکومت باید در اختیار معصوم(ع) یا قائم مقام معصوم(ع) باشد و این مسئله باید برای دنیا تبیین شود، چرا که دشمنان هرروز با امکانات مختلف به میدان می‌آیند.

نوری همدانی با بیان این‌که «دشمنان روزی طالبان را ساخته‌اند و امروز داعش را مطرح کرده‌اند» افزود: به همت سرداران و سربازان ایران اسلامی، داعش جرأت ورود به ایران را ندارد اما این گروه تروریستی در عراق و سوریه فتنه‌انگیزی می‌کنند.

وی با انتقاد شدید از عربستان که به تسلیح داعش و گروه‌های تروریستی می‌پردازد» گفت: عربستان با اسرائیل همکاری می‌کند، چرا که هر دوی آنها با ایران دشمن هستند.

وی با بیان این‌که «باید به مردم نشان داد که تمام جنایت‌ها حاصل انحراف از غدیر است» گفت: باید فرهنگ علوی و نهج البلاغه را به دنیا ترویج کرد.

این مرجع تقلید با اشاره به این‌که «هشت سال دفاع مقدس بازسازی عاشورا بود» گفت: امروز در یمن اتفاقات خوبی رخ داده است و امیدواریم بازسازی غدیر در راستای معرفی اهل بیت(ع) در تمام دنیا صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N530749