رییس اداره یگان‌های حفاظت نیروهای مسلح:

هربار در اسلام از ولایت تبعیت شده، موفقیت حاصل شده است

رییس اداره یگان‌های حفاظت و اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بالاترین مساله‌ای که برای ما وجود دارد، فرمان مقام معظم رهبری است، براساس قوانین نیروهای مسلح، قوانین تصویب شده باید اجرا شوند، اما اگر حضرت آقا فرمان می‌دهند اهمیت آن قانون بیشتر است و این موضوع نشان‌دهنده اهمیت ولایت و امام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زارع در دومین گردهمایی فرماندهان و کارکنان یگان‌های حفاظت که امروز در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد، افزود: هربار که در اسلام از ولایت تبعیت شده، موفقیت حاصل شده و برعکس و نمونه‌های آن را پس از غدیر خم، واقعه کربلا و دفاع مقدس دیده‌ایم.

وی افزود: اگر در کشوری که نایب آقا امام زمان (عج) در آن حکومت می‌کند، ما مطیع محض ولایت باشیم، مشکلی به وجود نمی‌آید، اما هر زمانی که اینگونه عمل نکنیم، از طرف رهبری دچار انحراف می‌شویم.

رییس اداره یگان‌های حفاظت و اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: دستورات مقام معظم رهبری مربوط به جناح خاصی نیست و ما نیز باید فراجناحی باشیم و فقط و فقط ولایت فقیه را مدنظر قرار دهیم. اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم، به سرانجام خوبی می‌رسیم.

زارع در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: یگان‌های حفاظت براساس قانون و دستورالعمل مصوب رهبری تشکیل می‌شوند. این یگان‌ها در تابعیت دستگاه‌های ذی‌ربط هستند و نیروهای مسلح تحت امر رهبری قرار دارند.

وی اضافه کرد: یگان‌های حفاظت به خاطر مسلح بودن در محدوده فرماندهی رهبری هستند و با اجازه حضرت آقا و تابعیت دستگاه‌ها و زیرنظر مستقیم ریاست آن ماموریت دارند.

رییس اداره یگان‌های حفاظت و اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: نیروهای مسلح وظیفه تامین نیروی انسانی یگان‌های حفاظت را ندارند، ولی ستاد کل نیروهای مسلح در شروع راه‌اندازی یگان‌ها، تعدادی سرباز در اختیار آنان قرار می‌دهد، اما این یگان‌ها باید در ادامه شروع به جذب نیرو کنند. متولدین دهه 60 زیاد بود اما متولدین دهه 70 تقریبا به نسب کاهش یافته است و بحث سرباز چالش‌برانگیز است.

زارع از فرماندهان یگان‌های حفاظتی خواست که درصدد جذب سرباز از نیروهای مسلح نباشند بلکه در جهت جذب نیرو تلاش و با روسای دستگاه‌های خود در این زمینه رایزنی کنند، چراکه نمی‌توان سربازها را تا ابد در اختیار یگان‌ها قرار داد.

وی افزود: ملاک عمل ما سه موضوع است؛ فرمایش امام، فرامین رهبری و قانون و ما به عنوان نیروی ارزشی هر موضوعی را که با این موارد مغایر باشد نمی‌پذیریم. البته بالاترین مساله برای ما فرمان حضرت آقاست.

انتهای پیام

کد N530650