آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

افتخارحسین انصاری از یاران نزدیک انقلاب اسلامی ایران بود

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,پيام تسليت

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پیامی در گذشت حجت‌الاسلام والمسلمین افتخار حسین انصاری نماینده عالی شیعیان جامو و کشمیر در مجلس شورا و مؤسس انجمن شیعی کشمیر را تسلیت گفت.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در پیامی در گذشت حجت‌الاسلام والمسلمین افتخار حسین انصاری نماینده عالی شیعیان جامو و کشمیر در مجلس شورا و مؤسس انجمن شیعی کشمیر را تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام تسلیت این مرجع تقلید به شرح زیر است:

«فقدان اسفناک حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ افتخارحسین انصاری که عالم برجسته در منطقه جامو و کشمیر هندوستان بود، مایه تأسف فراوان گردید. این عالم ربانی که نماینده عالی شیعیان جامو و کشمیر در مجلس شورا و مؤسس انجمن شیعی کشمیر بود، عالمی پرتلاش، شخصیتی فعال و مهم، از شاگردان حوزه علمیه نجف اشرف بود که بیش از چهل سال فعالیت مذهبی وسیاسی در آن منطقه داشت و نماینده برجسته مراجع شیعه و از یاران نزدیک انقلاب اسلامی ایران بود و بارها مورد تعرّض دشمنان اسلام قرار گرفت وچندین بار حسینیه و پایگاه تشیع که به وسیله او تأسیس شده بود، مورد تخریب و آتش‌سوزی واقع شد. او در طیّ خدمات چهل ساله خود مدارس وحوزه‌های علمیه متعددی تأسیس کرد و پناهگاهی برای شیعیان و مسلمانان منطقه بود و با تأسف و تأثر در سن هفتاد و یک سال پس از یک دوره بیماری در دهلی دار فانی را وداع گفت و به ملکوت اعلی پیوست.

ما این ضایعه بزرگ را به همه شیعیان مخصوصآً شیعیان و علمای محترم منطقه جامو و کشمیر و بالاخص خانواده محترم این عالم ربانی تسلیت می‌گوییم و صبر و اجر فراوان برای همه از خداوند متعال خواهانیم. خداوند روح او را با ارواح طیبه محمد و آل محمد(علیهم السلام) محشور گرداند و مشمول رحمت واسعه خویش کند.»

انتهای پیام

کد N530569