رئیس اف‎بی‎آی اعتراف کرد:

دهها آمریکایی عضو داعش هستند/نمی توان از بازگشت تروریست ها به آمریکا جلوگیری کرد

آمریکا اروپا

رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) ضمن اعتراف به حضور دهها نفر از شهروندان این کشور در گروه تروریستی داعش اذعان کرد که نمی توان از بازگشت این افراد به ایالات متحده جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز" "جیمز کومی" در گفتگو با برنامه 60 دقیقه سی بی اس،گفت: می دانم که دهها آمریکایی عضو داعش هستند، اما تعداد آنها باید بیش از اینها باشد.

کومی در نخستین مصاحبه تلویزیونی خود از زمان رسیدن به پست ریاست اف بی آی در سپتامبر 2013، تا کنون گفت: اگر این تروریست ها به آمریکا بازگردند هر آنچه را که بتوانم برای زیر نظرگرفتن آنها انجام می دهم.

رئیس اف بی آی افزود داعش و دیگر گروه های تروریستی حاضر در عراق و سوریه همچون جبهه النصره و خراسان حملاتی را علیه آمریکا انجام خواهند داد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا نمی توان از ورود این افراد به خاک آمریکا جلوگیری کرد؟ گفت: شهروندان آمریکایی حق دارند که از کشور خارج شده و به آن بازگردند ما نمی توانیم از ورود آنها جلوگیری کنیم مگر آنکه گذرنامه این افراد دچار مشکل شده باشد.

رئیس اف بی آی در حالی از وجود دهها آمریکایی در میان تروریست های فعال در عراق و سوریه خبر می دهد که در هفته های گذشته تعداد آمریکایی های حاضر در گروه های تروریستی بیش از این تعداد اعلام شده بود.

برای مثال پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرده بود که بیش از 100 نفر از افراطیون این کشور به گروه های تروریستی فعال در عراق و سوریه پیوسته اند.