رییس جمهوری چچن: تروریست‌ها و وهابیون تنها زبان زور و اجبار را درک می‌کنند

رهبر جمهوری خودمختار چچن گفت، مأموران پلیس جان خود را از دست دادند تا از یک حمله تروریستی که می‌توانست منجر به تلفات غیرنظامی زیاد شود، جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، رسانه‌های روسیه گزارش دادند که حمله یک عامل انتحاری در گروزنی، مرکز چچن منجر به کشته شدن پنج افسر پلیس و زخمی شدن 12 تن دیگر شد.

رمضان قدیرف، رییس جمهوری خودمختار چچن در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این مأموران پلیس به بهای جانشان از حمله تروریستی که می‌توانست جان چندین غیرنظامی را بگیرد، جلوگیری کردند.

این حمله در چچن که در سال‌های اخیر نسبتاً آرام بوده، عصر یکشنبه در خارج از تالاری رخ داد که کنسرتی به مناسبت «روز شهر» در گروزنی در شرف آغاز بود.

در حالی که مأموران پلیس می‌خواستند یک مرد جوان مشکوک را بازرسی کنند، وی خودش را منفجر کرد. در این انفجار پنج مأمور پلیس کشته و 12 تن دیگر از جمله دیگر مأموران پلیس زخمی شدند.

قدیرف گفت: این مأموران پلیس هوشیار این مرد جوان را در نخستین ایست بازرسی که فاصله زیادی با محل برگزاری فستیوال داشت، نگه داشته بودند. این مهاجم که هویت او "اوپتی مدارف" 19 ساله، یک شهروند محلی شناسایی شده، نماینده هیچ‌کس یا عضو هیچ گروهی نبوده است.

قدیرف تأکید کرد: در چچن صلح، ثبات و آسایش وجود دارد. ما نسبت به آینده مطمئن هستیم.

وی افزود: تروریست‌ها و وهابیون تنها زبان زور و اجبار را درک می‌کنند و به محض این که بخواهند دست به کاری بزنند، کشته خواهند شد.

انتهای پیام

کد N530323