۰
روحانی در همایش ملی روز روستا:

روستا میراث فرهنگی و آداب و سنن قوی ایرانی و اسلامی است

  • ۲۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دولت

قتی کلمه روستایی مطرح می‌شود ممکن است از دید یک فرد غیر روستایی، اقتصاد و تولید و کشاورزی به ذهن برسد ولی از منظر یک فرد روستایی، روستا یک مفهوم فرهنگی هم دارد.

رییس‌جمهور گفت:‌روستا تنها ذخیره‌ای برای بخش کشاورزی و مواد غذایی نیست بلکه میراث فرهنگی و آداب و سنن قوی ایرانی و اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا حجت السلام و المسلمین حسن روحانی در همایش ملی روز روستا که صبح امروز در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در ابتدای سخنان خود با تبریک فرارسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر خم گفت: حضور در جمع روستاییان ویژگی خاص خود را دارد و قتی کلمه روستایی مطرح می‌شود ممکن است از دید یک فرد غیر روستایی، اقتصاد و تولید و کشاورزی به ذهن برسد ولی از منظر یک فرد روستایی، روستا یک مفهوم فرهنگی هم دارد.

وی ادامه داد: روستا یعنی جمعی که مشارکت و تعامل مسالمت آمیز و برادرانه دارد و غل و غش در آنجا وجود ندارد. روستا یعنی پاکی، ‌صفا، ‌صداقت و صمیمیت و وفای به عهد و ادای امانت. روستا یعنی ایمان سرشار به خدا، پیامبر و ائمه اطهار (ع) و روستا یعنی جایگاهی که مسیر تلاش،‌کار و فداکاری را انسان تجربه می‌کند.

رییس جمهور با بیان اینکه بسیاری از شعرا، عالمان، ‌فلاسفه، مراجع و بزرگان سیاسی ما در انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی اهل روستا بوده‌اند، اظهار داشت: روستا تنها ذخیره‌ای برای بخش کشاورزی و مواد غذایی نیست بلکه میراث فرهنگی و آداب و سنن قوی ایرانی و اسلامی است.

رئیس دولت تدبیر وامید با اشاره به نقش روستاییان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یادآور شد: در15 خرداد شاهد شکوه حضور مردم و فداکاری آنان بودیم که از باقرآباد ورامین آغاز شد. درست است که تهران و قم و دیگر شهرهای بزرگ، ‌حوزه‌ها،‌ بازار و دانشگاه در انقلاب فعال بودند ولی روستاییان نیز در بسیاری از استان‌ها پیشتاز بودند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.