تروریست‌های داعش به عنوان پناهجو به اروپا می‌روند

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده‌اند که جریان تروریستی داعش بعضی از فرماندهان خود را به عنوان پناهجو به کشورهای اروپایی اعزام می‌کند تا آنها در اروپا به عملیات تروریستی دست بزنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بیش از یک میلیون شهروند سوری از ترس جنگ داخلی در کشورشان به ترکیه پناهنده شده‌اند. بیشتر آنها در اردوگاه‌های پناهندگی زندگی می‌کنند و منتظرند شرایط کشورشان بهبود یابد و آنها به سرزمین خود بازگردند.

بعضی دیگر از پناهندگان سوری که در ترکیه زندگی می‌کنند، می‌کوشند در این سرزمین شرایط بهتری بیابند و زندگی جدیدی را در این کشور آغاز کنند. اما بسیاری دیگر از پناهندگان سوری در ترکیه می‌کوشند برای خود راهی به کشورهای اروپایی بگشایند و خود را به این کشورها برسانند.

گفته می‌شود که جریان تروریستی داعش می‌کوشد در میان این گروه از پناهجویان سوری افراد خود را وارد کرده و آنها را به اروپا بفرستد.

روزنامه آلمانی "بیلد آم زونتاگ" به نقل از سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا نوشته است که فرماندهان داعش افراد خود را با پاسپورت‌های تقلبی راهی اروپا و از جمله راهی آلمان می‌کنند تا آنها بتوانند در اروپا به عملیات تروریستی خود ادامه دهند.

گفته می‌شود که مقامات امنیتی آمریکا موفق شده‌اند گفت‌وگو‌های درون‌سازمانی تروریست‌های داعش را شنود کنند. رهبری داعش از افراد خود خواسته‌ است برای رسیدن به اروپا از راه هوایی استفاده نکنند، زیرا این راه به نسبت دیگر راه‌های موجود با کنترل بیشتری مواجه است.

روزنامه آلمانی "بیلد آم زونتاگ" در ادامه می‌نویسد که مقامات امنیتی آلمان این طرح تروریست‌های داعش را می‌شناسند، اما هنوز هیچ خبری از برنامه مشخص تروریستی توسط این افراد ندارد.

سازمان‌های امنیتی اروپایی ماه‌هاست خبر دارند که داعش یک رشته اقدامات تروریستی‌ را برای اروپا برنامه‌ریزی کرده است. داعش می‌خواهد با این اقدام از طرفی از شبکه تروریستی القاعده پیشی گیرد و خود را به نام پرقدرت‌ترین سازمان افراطی اسلامی در سراسر جهان بشناساند.

به گزارش دویچه‌وله، جریان تروریستی داعش از طرف دیگر قصد دارد کشورهایی که مواضع آنها را در عراق و سوریه بمباران می‌کنند و به کمک پیشمرگه‌های کرد شتافته‌اند، را تنبیه کند تا آنها از مبارزه با این سازمان دست بردارند و مخالفان آنها را حمایت نکنند.

اما داعش برای انجام عملیات تروریستی نیاز مبرمی به پناهندگان تازه وارد به کشورهای اروپایی ندارد. بسیاری از شهروندان آلمانی در حال حاضر در مناطق زیرنفوذ شبه‌نظامیان داعش زندگی و فعالیت می‌کنند. این افراد تاکنون بارها به آلمان بازگشته‌اند و هیچ خطری نیز آنها را تهدید نکرده است.

رهبری "دولت اسلامی" همچنین در نوارهای شنیداری و ویدئوهایی که برای هواداران خود در اروپا و آمریکا می‌فرستند، از آنها می‌خواهد که فعال شوند و اقدامات تروریستی را در محل سکونت خود نیز اجرایی کنند.

به این ترتیب افراط گرایان برای شروع عملیات تروریستی در اروپا و آمریکا نیازی به شرکت در جنگ در عراق و سوریه ندارند. داعش از آنها می‌خواهد که خود عملیات تروریستی را برنامه‌ریزی کرده و اجرایی کنند.

واقعی بودن این خطرها در استرالیا نشان داده شد. مقام‌های امنیتی این کشور در آخرین لحظات مانع از دو خطر بزرگ تروریست‌های هوادار داعش شدند. این تروریست‌ها تصمیم گرفته بودند عابران را در وسط خیابان گردن بزنند. هیچ یک از این تروریست‌ها پیش از آن به عراق یا سوریه سفر نکرده بود.

انتهای پیام

کد N530077