اولین حملات جنگنده‌های استرالیا علیه مواضع داعش در عراق

یکی از مسئولان وزارت دفاع استرالیا اعلام کرد که جنگنده‌های استرالیایی عصر یکشنبه و صبح امروز (دوشنبه) حملات هوایی را علیه مواضع داعش در عراق انجام دادند و این در حالی است که هلند نیز آمادگی خود را برای انجام حملات علیه داعش در چارچوب اقدامات مقابله با داعش اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، مسئولان وزارت دفاع استرالیا و بلژیک اعلام کردند که جنگنده‌های این دو کشور عصر یکشنبه و صبح امروز دوشنبه حملات هوایی را علیه مواضع داعش در عراق انجام دادند. ارتش استرالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگنده‌های استرالیایی صبح امروز دوشنبه و عصر یکشنبه اولین حملات هوایی خود را علیه گروه داعش در عراق انجام دادند.

در این بیانیه آمده است: جنگنده‌های این کشور ماموریت حملات هوایی را در نزدیکی شمال عراق انجام دادند. همچنین قرار است استرالیا حدود 200 سرباز را به عراق اعزام کند تا به نیروهای کرد و نیروهای عراقی آموزش بدهند.

همچنین وزارت دفاع هلند اعلام کرد که جنگنده‌های اف- 16 از روز یکشنبه پروازهایی را بر فراز مناطقی در عراق آغاز کردند و آماده مشارکت در حملات ائتلاف ضد داعش هستند.

در بیانیه وزارت دفاع هلند آمده است که این جنگنده‌ها آمادگی کامل را برای انجام حملات در عراق دارند. هلند شش جنگنده اف- 16 را برای مشارکت در عملیات ائتلاف ضد داعش به عراق فرستاده است و قرار است این کشور 250 سرباز را برای آموزش نیروهای عراقی به این کشور اعزام کنند.

در همین راستا منابع عراقی اعلام کردند که افراد مسلح داعش به شهر ضلوعیه در استان صلاح‌الدین واقع در 80 کیلومتری شمال بغداد یورش بردند و نیروهای عراقی را مجبور به عقب‌نشینی به سمت نوار جنوبی این شهر کردند.

در استان الانبار نیز افراد مسلح داعش همچنان به حملات خود ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که پاریس پروازهای خود در خاک عراق را در چارچوب مقابله با گروه داعش افزایش خواهد داد.

وی گفت:‌ گروه داعش دیگر گروهی تروریستی نیست بلکه تقریباً ارتشی تروریستی است چراکه 20 الی 30 هزار نیرو دارد که در آمادگی کامل به سر می‌برند.

وی تأکید کرد ما پروازهای خود را افزایش خواهیم داد و با وجود 9 جنگنده رافال در منطقه می‌توانیم روزانه 2 پرواز انجام دهیم.

وزیر دفاع فرانسه درخصوص حملات احتمالی علیه داعش در سوریه گفت: عملیات ما در سوریه با ارائه کمک به ارتش آزاد این کشور صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N530024