انتخابات ریاست جمهوری برزیل به دور دوم کشید

انتخابات ریاست جمهوری برزیل به دور دوم کشیده شد و بار دیگر در 26 اکتبر "دیلما روسف" به رقابت با "آئسیو نویس" خواهد پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، دیلما روسف، رئیس جمهوری کنونی برزیل با کسب 5 / 41 درصد از آرا در دور اول انتخابات پیشتاز شد و پس از وی نویس با کسب 6 / 33 درصد و مارنیا سیلوا با 3 / 21 درصد قرار گرفتند.

از آنجایی که روسف موفق نشد تا 50 درصد لازم را برای پیروزی قاطع در دور نخست انتخابات کسب کند، لذا وی باید در 26 اکتبر بار دیگر با آئسیو نویس رقابت کند.

روسف که رهبر حزب کارگران است، به رغم مشکلاتی که با آن‌ها رو به روست، انتظار می رود که پیروز شود. وی که در چهار سال پیش به پست ریاست جمهوری روسیه، زمانی از فعالان رادیکال مارکسیست بود که در دوران ریاست جمهوری رسید، زمانی از فعالان رادیکال مارکسیست بود که در دوران دیکتاتوری نظامی در زندان به سر می‌برد اما هم اکنون به چشم یک سیاستمدار با نفوذ دیده می‌شود. آئسیو نویس نیز پس از آنکه توانست حزب سوسیال دموکراسی را که از 1994 تا 2002 حزب پیشتاز بود را کسب کند به جایگاه دوم رسید.

نویس یکی از چالش‌های اصلی روسف محسوب می‌شود چرا که وی سال ها به عنوان اقتصاددان فعالیت کرده و دو دوره فرماندار میناس گرایی، یکی از پرجمعیت‌ترین ایالت های برزیل فعالیت می کرد.

انتهای پیام

کد N529975