احمدزی در گفتگوی تلفنی با روحانی:

 توافق امنیتی افغانستان با دیگر كشورها به هیچ عنوان علیه ایران نخواهد بود 

دولت

اشرف غنی احمدزی رییس جمهوری افغانستان با طرح مسئله امضای توافق امنیتی گفت: مطمئن باشید هرگونه توافق افغانستان با دیگر كشورها به هیچ عنوان علیه ایران و یا به ضرر ملت شما نخواهد بود. 

به گزارش خبرگزاری مهر، رییس جمهوری افغانستان در تماس تلفنی، عید سعید قربان را به حسن روحانی رییس جمهور و ملت ایران تبریك گفت. در این مكالمه تلفنی كه عصر یکشنبه انجام شد طرفین با تایید ضرورت حسن همجواری، بر تداوم دوستی میان مردم ایران و افغانستان تاكید کردند.
 
رییس جمهور با بیان رضایت ملت ایران از تشكیل دولت وحدت ملی در كشور همسایه، خواستار تداوم تعهد دو جناح انتخاباتی به یكپارچگی كشور و اقدام در تامین منافع مردم افغانستان شد.
 
حجت الاسلام روحانی با بیان مواضع كشورمان درباره امضای توافق امنیتی و ذكراین نكته كه در هر اقدامی باید منافع مردم در اولویت باشد؛ امنیت را اولین ضرورت دولت وحدت ملی افغانستان برشمرد و گفت: همكاری های منطقه ای اصلی ترین راه مقابله با تروریسم و افراط گری های قومی و مذهبی است.
 
رییس جمهوری كشورمان با بیان ارتباطات عمیق میان مردم دو كشور، اظهارامیدواری كرد تعاملات با دیگر كشورها به روابط خوب فی مابین و تداوم دوستی ها لطمه نزند.
 
 روحانی در خاتمه برای دولت و ملت دوست و برادر افغانستان آرزوی توفیق و ثبات و امنیت کرد.
 
"اشرف غنی احمدزی" رییس جمهوری افغانستان نیز در این تماس تلفنی با طرح مسئله امضای توافق امنیتی گفت: مطمئن باشید هرگونه توافق افغانستان با دیگر كشورها به هیچ عنوان علیه ایران و یا به ضرر ملت شما نخواهد بود. 
 
وی افزود: همانطور كه مطرح كردید افراط گری و تروریسم بسیار مهم بوده و باید با كمك همدیگر و دیگر كشورها بر علیه آن اقدام کنیم.
 
رییس جمهوری افغانستان در خصوص دولت وحدت ملی در آن كشور اظهار داشت: ما دولت وحدت ملی را ادامه خواهیم داد تا ثبات در افغانستان برقرار شود.