مذاکرات دولت آلمان و فرانسه با سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره اوکراین

یکی از مقام‌های وزارت امور خارجه آلمان در برلین گفت: دولت این کشور به صورت مشترک با رهبری فرانسه با سازمان امنیت و همکاری اروپا به مذاکره پرداخته تا از هیات ناظران در اوکراین حمایت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، این مقام مسئول وزارت امور خارجه آلمان گفت: آنها به دنبال مذاکره درباره نوعی از حمایت موثر برای هیات ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا هستند تا بحران اوکراین را از میان بردارند.

این مقام مسوول وزارت امور خارجه آلمان ادامه داد: فرانک والتر اشتاینمایر وزیر امور خارجه آلمان با اعضای دولت فرانسه در پاریس دیدار و گفت‌وگو کرد و درباره کمک احتمالی و مذاکره با سازمان امنیت و همکاری اروپا با آنها به گفت‌وگو پرداخت. البته هنوز هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.

روزنامه بیلد چاپ آلمان نیز روز شنبه اعلام کرد که دولت برلین تعدادی از نیروهای ارتش این کشور را در اوکراین مستقر می‌کند تا به حمایت و پشتیبانی از هیات ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا بپردازند.

در مجموع نیز 200 تن از نیروهای چترباز ارتش آلمان به اوکراین اعزام خواهند شد تا اوضاع در منطقه را در شرق اوکراین تحت کنترل قرار دهند.

وزارت دفاع آلمان تاکید کرد که نیروهای ارتش این کشور در حال انجام تمهیدات برای شرکت در اقدامات پشتیبانی از هیات ناظران مذکور در اوکراین هستند.

این روزنامه آلمانی همچنین نوشت گروهی از کارشناسان آلمانی و فرانسوی تاکید کردند که نیروهای ارتش باید به شرق اوکراین اعزام شوند.

مقام‌های دولت برلین اعلام کردند، تنها زمانی که سازمان امنیت و همکاری اروپا تصمیم بگیرد تا پهپادهای آلمانی به کنترل فعالیت‌های هیات نظارت این سازمان بپردازند، سربازانی را در اوکراین مستقر خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N529173