اردوغان: تفاوتی میان «داعش» و «پ‌ک‌ک» وجود ندارد

سیاسی

رئیس‌جمهوری ترکیه در سخنرانی خود گفت: «دولت اسلامی (داعش) برای ما همانند پ‌ک‌ک است. اشتباه است اگر تصور کنیم که این دو با همدیگر تفاوت دارند و از یکدیگر جدا هستند.»

رئیس‌جمهوری ترکیه، روز شنبه، ابراز عقیده کرد که هیچ تفاوتی میان گروه «داعش» و «حزب کارگران کردستان» (پ‌ک‌ک) وجود ندارد و هر دو سازمان‌های تروریستی هستند.

به گزارش ابلنا به نقل از «ریانووستی»، «رجب طیب ادوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در سخنرانی خود به مناسبت عید قربان در استانبول گفت: «دولت اسلامی (داعش) برای ما همانند پ‌ک‌ک است. اشتباه است اگر تصور کنیم که این دو با همدیگر تفاوت دارند و از یکدیگر جدا هستند. به غیر از این اینها، سازمان‌های تروریستی دیگری نیز وجود دارد. ما نیز همانند دیگر کشورهای جهان، باید به درستی آنها را مورد ارزیابی قرار دهیم.»

براساس این گزارش، عناصر تروریستی داعش، به تازگی به شهر «عین العرب» (کوبانی) که از مهم‌ترین شهرهای کردستان سوریه است حمله کردند که به دنبال آن حدود 140 هزار کرد از این منطقه به سمت ترکیه فرار کردند.

استقلال طلبان کرد در ترکیه از جمله «پ‌ک‌ک» از سال 1984 علیه دولت این کشور می‌جنگند. دو طرف در سال 2013 در خصوص آتش‌بس موافقت کردند اما این آتش‌بس در ماه سپتامبر پس از آنکه «پ‌ک‌ک» در اعتراض به سوء رفتار دولت آنکارا با کردهای سوریه، به نیروهای پلیس ترکیه حمله کرد، شکسته شد.

کد N528960