کشته شدن 12 جدایی طلب در درگیری با ارتش اوکراین

آمریکا اروپا

ارتش اوکراین از کشته شدن دست کم 12 جدایی طلب در درگیری های نظامی فرودگاه دونتسک واقع در شرق این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ارتش اوکراین اعلام کرد جدایی طلبان طرفدار روسیه بدترین خسارات را از زمان پایان آتش بس و از سرگیری درگیری ها در پنجم سپتامبر تا کنون متحمل شده اند. بر این اساس درگیری های اخیر نظامیان اوکراین با جدایی طلبان در فرودگاه دونتسک به کشته شدن 12 نفر از آنان منجر شده است.

در همین حال صلیب سرخ شمار زیادی از غیرنظامیان از جمله کارکنان کمیته بین المللی صلیب سرخ در این درگیری ها کشته شده اند. "آندری لیسنکو" سخنگوی ارتش اوکراین در این رابطه گفت فرودگاه دونتسک همچنان هدف اصلی جدایی طلبان برای تصرف است. به گفته وی حملات روز گذشته جدایی طلبان برای کنترل بخش هایی از این فرودگاه بی نتیجه بوده است.

لیسنکو همچنین از کشته شدن دو نفر از نظامیان اوکراینی طی درگیری های 24 ساعت اخیر در شرق این کشور خبر داد. کی یف روز گذشته نظامیان روس را به کمک رسانی به شبه نظامیان جدایی طلب به منظور تصرف فرودگاه دونتسک متهم کرد.

بر اساس آخرین گزارش سازمان ملل درگیری های نظامی در شرق اوکراین تا کنون سه هزار و 500 کشته بر جا گذاشته است. این درگیری ها به دنبال ساقط شدن دولت "ویکتور یانوکوویچ" پس از اعتراضات گسترده خیابانی توسط مخالفان غرب گرا آغاز شده و همچنان ادامه دارد.