انفجار بمب در پاکستان 21 کشته و مجروح بر جا گذاشت

آسیا اقیانوسیه

وقوع دو انفجار در یک ترمینال اتوبوس و یک بازار احشام در شمال غرب پاکستان موجب کشته شدن 6 نفر و مجروح شدن دست کم 15 نفر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، به دنبال وقوع یک انفجار در یک ترمینال اتوبوس در منطقه کوهات ایالت خیبرپختونخواه سه نفر کشته شدند. به گفته یک مقام این ایالت انفجار مذکور زمانی رخ داد که صدها مسافر برای راهی شدن به شهرهای خود به مناسبت تعطیلات عیدقربان به این ترمینال آمده بودند.

بر این اساس این بمب تقریبا چهارکیلویی کنترل شونده از راه دور، در یک خودروی ون مسافربری جاسازی شده بود که بر اثر انفجار آن دو خودروی دیگر منهدم شدند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است. این در حالی است که شبه نظامیان طالبان مسئول بمب گذاری‌های اخیر در منطقه کوهات شناخته می شوند. شبکه بی بی سی نیز گزارش داد امروز شنبه در انفجاری دیگر در یک بازار شهر کویته پاکستان پنج نفر زخمی شدند. این بمب در خودرویی نزدیک بازار احشام کویته منفجر شده است.

در همین حال دولت پاکستان ضمن محکوم کردن این اقدامات تروریستی از مقامات بیمارستانی خواست نهایت تلاش خود را برای مداوای هر چه سریعتر مجروحان به کار گیرند.