وزیر خارجه لبنان: در ائتلاف ضد داعش مشارکت می‌کنیم

لبنان,داعش

وزیر امور خارجه لبنان در اظهاراتی تاکید کرد، بیروت در تلاش است تا با جامعه جهانی برای مقابله با داعش همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشرة، جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان با اشاره به دیدارهای انجام شده با ولید معلم، همتای سوری خود تاکید کرد که در صورتی که لبنان بخواهد روابط دیپلماتیک خود با سوریه را قطع کند، ما به دولت رجوع کرده و در خصوص این تصمیم مذاکره خواهیم کرد.

وی افزود: دیدار وی با معلم کوتاه بوده و موضوع اصلی این دیدار نحوه مقابله با تروریسم بوده است.

باسیل در گفت‌و گوی تلویزیونی عنوان داشت که لبنان باید در هرگونه تلاش بین‌المللی برای مبارزه با تروریسیم مشارکت می‌کند چرا که داعش بعد از عراق و سوریه وارد خاک لبنان خواهد شد.

وی همچنین عنوان داشت: تا زمانی که درگیری علیه گروه‌های تروریستی از جمله داعش، جبهه‌ النصرة و دیگر تشکیلات تکفیری ادامه داشته باشد، باید در این تلاش بین‌المللی مشارکت کرد و زمانی که این تلاش متوجه حزب‌الله یا هر گروه مقاومت دیگر شود، ما مخالف آن هستیم.

وزیر خارجه لبنان همچنین گفت: ما ارتشی ملی داریم که از لبنان دفاع کرده و با داعش و دیگر تشکیلات تروریستی مبارزه می‌کند و هر زمان که منافع لبنان در میان باشد باید هماهنگی‌های لازم میان ارتش لبنان و سوریه انجام شود.

وی با اشاره به پرونده نظامیان ربوده شده لبنانی به دست گروه‌های تروریستی تاکید کرد که باید تدابیری برای نجات منطقه عرسال و وضعیت نظامیان اتخاذ شود. این مقام لبنانی افزود کشورش قصد دارد اردوگاه‌هایی را در داخل لبنان به منظور اسکان آوارگان سوری ایجاد کند.

این در حالیست که دیده‌بان حقوق بشر ضمن محکوم کردن خشونت‌هایی که پناهندگان سوری در لبنان را هدف قرار می‌دهد، اعلام کرد: مقامات لبنانی در ممانعت از اقدامات متجاوزانه‌ای که پناهندگان سوری را هدف قرار می‌دهد و محاکمه عاملان این جنایات شکست خورده است.

این سازمان با اشاره به ثبت 11 اقدام متجاوزانه از سوی شهروندان عادی لبنان علیه آوارگان سوری تاکید کرد که قربانیان تروریسم معتقدند که مقامات لبنانی از آن‌ها حمایت‌ به عمل نیاورده و تحقیقات لازم را در خصوص حملات انجام شده علیه آن‌ها انجام نداده‌اند.

این سازمان به نقل از خانواده‌های قربانیان تاکید کرد که دست‌کم چهار اقدام خشونت‌آمیز علیه شهروندان سوری در حضور نیروهای امنیتی لبنان انجام شده است بدون اینکه مداخله آن‌ها را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام

کد N528518