برادر جرج بوش کاندید ریاست جمهوری آمریکا می شود

ایسنا نوشت:

 جورج بوش اعلام کرد که برادر کوچکترش که پیش از این فرماندار فلوریدا بوده است، قصد دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا کاندید شود.

به گزارش روزنامه تلگراف، جورج بوش، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا اعلام کرد که جب بوش برادر کوچکترش «می‌خواهد رئیس جمهور شود».

این اظهارات گمانه زنی‌ها را در خصوص این که خاندان بوش قصد دارند مجددا کنترل کاخ سفید را به دست آورند، تشدید می‌کند.

جب بوش یکی از اعضای حزب جمهوری‌خواه است که امید دارد هیلاری کلینتون را در انتخابات آتی در سال 2016 شکست دهد.

جب بوش گفت که هم‌چنان در حال بررسی تمامی گزینه‌هاست اما برادر بزرگترش یکی از مشوق‌های وی برای شرکت در انتخابات است.

جورج بوش نیز اعلام کرد: من و جب مکالماتی داشته‌ایم و من البته وی را تشویق به حضور در انتخابات می‌کنم. او هنوز تصمیمی در این باره نگرفته است.

وی افزود: فکر می‌کنم او تمایل دارد رئیس‌جمهور شود و فکر می‌کنم او رئیس‌جمهور فوق‌العاده‌ای خواهد بود!

به نظر می‌رسد جب بوش رویکردی متفکرانه‌تر نسبت به برادرش دارد و سیاست‌مداری میانه‌روتر در حزب جمهوری‌خواه است.

همسر جب بوش یک مکزیکی-آمریکایی است و رهبران جمهوری‌خواه امید دارند که بتواند رأی آمریکایی‌های اسپانیایی زبان را که به نظر می‌رسد عمده آن‌ها به دموکرات‌ها رای می‌دهند، جمع کند.

این در حالی است که دوران ریاست‌جمهوری جورج بوش که یادآور دو جنگ و بحران اقتصادی در آمریکا است، هم‌چنان در ذهن آمریکایی‌ها نقش بسته و هنوز مشخص نیست آیا جب بوش بتواند میراث غیرمحبوب برادرش را از بین ببرد.

در صورتی که جب بوش در این انتخابات پیروز شود هشت سال پس از برادرش و 24 سال پس از پدرش بر مسند قدرت در آمریکا تکیه می‌زند.

جب بوش گفته است که تا پایان سال جاری میلادی یعنی تقریبا تا همان زمانی که هیلای کلینتون نظرش را در خصوص شرکت در انتخابات آمریکا اعلام می‌کند، مشخص خواهد کرد که آیا در انتخابات شرکت می‌کند یا خیر.

49261

کد N527840