سفر قریب الوقوع حیدر العبادی به تهران

تسنیم نوشت:

مشاور نخست وزیر عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بغداد از سفر قریب الوقوع حیدر العبادی نخست وزیر عراق به تهران خبر داد.
"عامر الخزاعی" مشاور نخست وزیر عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بغداد، از سفر قریب الوقوع حیدر العبادی نخست وزیر عراق به تهران خبر داد.

وی افزود: بعد از تعطیلات عید قربان حیدر العبادی در راس یک هیات بلند پایه اقتصادی و سیاسی وارد تهران خواهد شد و با مقامات بلند پایه این کشور از جمله حسن روحانی رئیس جمهور و علی لاریجانی رئیس مجلس و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

به گفته الخزاعی، این دومین سفر خارجی نخست وزیر عراق پس از تصدی این سمت است و این سفر در راستای گسترش روابط عراق با کشورهای خارجی به ویژه کشورهای همسایه صورت خواهد گرفت.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق در دیدار با حسن روحانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک از تلاش کشورش برای تقویت روابط با همه کشورهای همسایه و تحکیم روابط ویژه با همسایه خود ایران در آینده خبر داده بود.

حسن روحانی رئیس جمهور کشورما نیز در این دیدار بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت عراق در جنگ با گروهک تکفیری- تروریستی داعش تاکید کرد.

49261

کد N527817