مرجعیت دینی عراق خواهان تسریع در تعیین وزرای امنیتی شد

عراق,داعش,آيت‌الله سيستاني

مرجعیت دینی عراق ضمن هشدار نسبت به تلاش تروریست‌ها برای هدف قرار دادن شهرهایی که اماکن مقدس در آنها واقع است، خواهان تسریع در تعیین سایر وزرای عراقی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، عبدالمهدی کربلائی، نماینده آیت الله سید علی سیستانی، مرجعیت عالیقدر شیعیان در عراق در خطبه نماز جمعه این هفته در کربلا خواهان سرعت بخشیدن در روند تعیین وزیران کشور و دفاع شد.

وی خواسته خود را برای انتخاب وزرایی که از لیاقت و شایستگی کافی برخوردار هستند، مطرح و اعلام کرد که انتخاب این وزیران نباید بر اساس امور طائفه‌ای و قومیتی باشد.

نماینده مرجع عالیقدر شیعیان در کربلا تصریح کرد که نباید پست وزرای کشور و دفاع برای مدتی طولانی خالی بماند و رخدادهای گذشته تکرار شود.

وی نسبت به تلاش تروریست‌ها برای هدف قرار دادن شهرهایی که اماکن مقدس در آنها وجود دارد، هشدار داد.

کربلائی همچنین نسبت به تکیه بر ابزار طائفه‌ای یا قومی برای تشکیل گارد ملی عراق هشدار داد و از دستاوردهای ارتش و نیروهای داوطلب در جنگ علیه داعش قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: از حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و طرف‌های ذی ربط در عراق این امید می‌رود که منفعت عراق را بر هر چیز دیگری ارجحیت دهند و ما امیدواریم که مسئله وزرای امنیتی پس از عید و بدون هیچگونه تاخیری حل شود.

کربلائی افزود: از اهداف خبیثانه تروریست‌ها این است که با هدف قرار دادن اماکن مقدس، فتنه طایفه‌ای ایجاد کنند و وظیفه مقدس تمامی نیروهای عراقی و کسانی که به آن ها ملحق می‌شوند، حمایت از عراقی‌ها در برابر داعش است.

انتهای پیام

کد N527786