اجمالی/ آیت الله خاتمی:

توافقی که همراه با ذلت باشد مورد قبول ملت نیست

سایر حوزه ها

امام جمعه تهران با اشاره به اینکه برخی می گویند هر توافقی بهتر از عدم توافق است، اظهار داشت: توافقی که توام با ذلت باشد توافقی ننگین بوده  و مورد قبول ملت نیست زیرا عدم توافق، عزتمندانه تر و شرافتمندانه تر از این است که چنین توافقی همراه با ذلت صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران امروز ظهر طی سخنانی در خطبه های نماز جمعه که در دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به مسئله مذاکرات هسته ای اظهار داشت: ما در مذاکرات هسته ای حرف نو نداریم و تمام حرف گذشته های خود را می زنیم.

وی با بیان اینکه باید طبق چارچوبی که مقام معظم رهبری فرمودند و با رعایت خط قرمزها مذاکرات ادامه پیدا کند افزود: خط قرمز ما ولایت است و همچنین به مسئولان مذاکره کننده خدا قوت می گوییم تا بتوانند این مذاکرات را به نتیجه برسانند.

عضو مجلس خبرنگار رهبری تصریح کرد: ظرفیت غنی سازی مورد نیاز ما باید حفظ شود و این مقدار را نظام تعیین می کند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه تحقیق و پژوهش در عرصه فناوری هسته ای باید ادامه پیدا کند گفت: سایت فردو باید همانند نطنز ظرفیت غنی سازی خود را حفظ کند همچنین ماهیت آب سنگین اراک باید محفوظ باشد.

وی تاکید کرد: نتیجه و خروجی مذاکرات باید رفع تمام تحریم ها به طور همزمان باشد. اینها خطوط قرمز ماست.

امام جمعه تهران با اشاره به اینکه برخی می گویند هر توافقی بهتر از عدم توافق است، اظهار داشت: توافقی که توام با ذلت باشد توافقی ننگین بوده  و مورد قبول ملت نیست زیرا عدم توافق عزتمندانه تر و شرافتمندانه تر از این است که چنین توافقی همراه با ذلت صورت بگیرد.